عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۰ :

منطقه ۲۰ آماده ویژه برنامه‌های فرهنگی دهه فجر۹۵

کد خبر: 82909
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۳:۱۱ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ از اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی به مناسبت دهه مبارک فجر در این منطقه جنوبی که به عنوان قبله تهران شناخته شده است، خبرداد.

به گزارش نداي مردم، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: مدیریت شهری منطقه ۲۰ ویژه برنامه های فرهنگی و ارزشی متنوعی را برای ایام مبارک دهه فجر تدارک دیده است که با رویکرد شهروند مداری و مشارکت فعالان و نخبگان اجتماعی محله های بیست گانه این منطقه اجرا می شود.

صفوی به تقارن ایام مبارک دهه فجر با ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و افزود: بخش مهمی از ویژه برنامه های این ایام با محوریت ترویج فرهنگ فاطمی در مساجد و مدارس منطقه ۲۰ و ویژه نسل جوان، به اجرا در می آید تا آشنایی نسل امروز با آرمان های انقلاب اسلامی بیش از پیش شود.

وی با اشاره به اینکه همزمان با این ایام، جشن های انقلابی در سراهای محله، مدارس، مساجد و مراکز فرهنگی اجرا می شود، گفت: به دنبال ویژه برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ۱۰ یادواره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم با عنوان آبروی محله در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

صفوی ادامه داد: استفاده از هنر تصویر سازی وقایع انقلاب از دیگر برنامه های است که در قالب کارگاه های نقاشی خانوادگی، نمایشگاه‌های عکس و اجرای پرده خوانی های انقلاب اجرا می شود.

وی به بانگ تکبیر از ساختمان های اداری، فرهنگی، مساجد، مدارس و سراهای محله در شب ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت مستقل از شهر تهران و با محوریت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می شود، از تمامی امکانات مدیریت شهری برای برپایی هرچه بهتر این مراسم استفاده می کنیم.

صفوی ادامه داد: پردیس های خدمت در جهت معرفی جهاد مهربانی و جذب همیاران داوطلب برای حمایت از اقشار کم برخوردار در مسیر راهپیمایی برپا می شود تا زمینه مشارکت شهروندان علاقه مند فراهم شود.

شهردار منطقه ۲۰ یادآور شد: به منظور رفع موازی کاری های احتمالی، ویژه برنامه های فرهنگی ایام مبارک دهه فجر ۹۵ با تعامل دیگر ادارات و نهادهای شهری این منطقه به اجرا در می‌آید.

دیدگاه کاربران