عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران :

تذکر به شهردار درباره حادثه پلاسکو

کد خبر: 82964
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۰۹ ب.ظ

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در تذکری از شهردار تهران خواست تا در کوتاه‌ترین زمان درباره چرایی عدم تخصیص اعتبارات مصوب شورای شهر تهران درباره بودجه سازمان آتش‌نشانی توضیح دهد.

رحمت اله حافظی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تهران، ضمن تشکر از دولت برای تشکیل هیات ویژه جهت بررسی حادثه پلاسکو، گفت: فردا مراسم تشییع شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو است از این رو مجددا از شهروندان دعوت می‌کنم تا در این مراسم حضور یابند. همچنین از هیات دولت درخواست می‌کنم ساعت شروع کار ادارات دولتی را با چند ساعت تاخیر تعیین کنند تا شهروندان بتوانند در مراسم تشییع قهرمانان خود حضور یابند و از مقام آنها تجلیل کنند.

به گزارش نداي مردم ،وی در ادامه صحبت‌های خود درباره چرایی عدم تخصیص اعتبارات مصوب شورا به سازمان آتش‌نشانی تذکری به شهردار تهران داد و افزود: در سال ۹۴ از ۱۱۴ میلیارد تومان دریافتی شهرداری از محل دو درصد عوارض ایمنی ساختمان تنها ۴۰ میلیارد تومان تخصیص صادر شده و ۷۴ میلیارد تومان در محل دیگری هزینه شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: در سال ۹۵ نیز از این محل تا این تاریخ، ۶۹ میلیارد تومان وصول شده که تا زمان حادثه ۲۱ میلیارد تومان تخصیص یافته و یک هفته بعد از حادثه این مبلغ به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

حافظی ادامه داد: در مجموع، طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ از وصولی شهرداری از محل ۲ درصد عوارض ایمنی ساختمان‌ها که ۳۹۶ میلیارد تومان بوده ۱۹۷ میلیارد تومان به سازمان آتش‌نشانی پرداخت شده و ۱۹۸ میلیارد تومان پرداخت نشده است از این رو شهردار در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این تذکر پاسخ دهد.

دیدگاه کاربران