عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو

مشکات چراغ راه شهروندان درجهت توسعه زندگی شهروندی است

کد خبر: 83007
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱ ب.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو از اجرای پنجمین دوره از مجموعه جشنواره های مشکات با هدف ترویج فرهنگ شهروندی و آموزش اصول زندگی شهری در منطقه دو خبر داد.

به گزارش نداي مردم، “مسعود خسروی” با اعلام این خبر گفت: پنجمین دوره از مجموعه جشنواره های مشکات با هدف ترویج فرهنگ شهروندی و آموزش اصول زندگی شهری در منطقه دو در حال برگزاری است و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره تحویل داده شده است.

وی افزود: جشنواره مشکات با تکیه بر ظرفیت ها و قالب های متنوع فرهنگی و هنری و تلاش در جهت اصلاح رفتارهای اجتماعی با ارائه آموزش ها و الگوهای مناسب درسوم آبان ماه سال جاری در منطقه دو افتتاح شد و پس از آن با تبلیغات مصوب در سراسر منطقه و در سطح مدارس آثار شهروندان از طریق مسئولین خانه های آموزش شهروندی سرای محلات ۲۱ گانه منطقه در حال جمع آوری است.

خسروی در این باره اظهار کرد: تشکیل جلسات متعدد با مسئولین خانه های آموزش شهروندی، تشکیل جلسه با شهرداران مدارس در خصوص مشکات دانش آموزی، مکاتبه با اداره آموزش و پرورش منطقه در خصوص همکاری در جشنواره مشکات، و نیز انجام تبلیغات محیطی در قالب هایی چون توزیع بروشور، نصب انواع بنرهای استندی و پرتابلی در محلات از جمله فعالیت¬های این معاونت در راستای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره است.

وی افزود: برگزاری پنجمین دوره جشنواره مشکات و استقبال شهروندان در تمامی گروه های سنی نشان دهنده علاقه شهروندان به فعالیت در این عرصه و آشنایی با حقوق و تکالیفشان است.

مسعود خسروی با اشاره به موضوع مهم مشارکت شهروندی تصریح کرد: برگزاری این دست از جشنواره ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با هدف اصلی “جلب مشارکت شهروندان “است که مشکات به نوعی قلب تپنده جلب مشارکت شهروندی و در واقع چراغ راه آموزشهای شهروندی در جهت توسعه زندگی شهری است، چرا که ضمن ایجاد محرک های لازم در خصوص این موضوع مهم و پر اهمیت از طریق جذب آثار هنری ، به طور ناخودآگاه شهروندان را در مسیر اصلاح رفتارهای نادرست شهروندی قرار می دهد.

گفتنی است پنجمین دوره جشنواره مشکات در ۳ محور “اخلاق شهروندی ” ، آسمان آبی ” ، “زمین پاک ” و در موضوعات مختلف تا ۱۰ بهمن در سطح منطقه دو بر پا بوده و شهروندان علاقمند میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از محورها و قوانین جشنواره و یا ارائه آثار به سرای محلات مراجعه نمایند

دیدگاه کاربران