عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران :

تردد ناوگان نفتکش ایران به اسپانیا و هلند از سر گرفته شد

کد خبر: 83017
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۱۷ ب.ظ

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: با اجرای برجام و رفع تحریم‎ها، تردد ناوگان نفتکش ایران به بازارهای اروپا و دیگر کشورها مانند اسپانیا و هلند نیز از سر گرفته شده است.

به گزارش نداي مردم ، خبرگزاری انگلیسی «رویترز» روز یکشنبه از افزایش صادرات نفت ایران در ماه آینده میلادی خبر داد و اعلام کرد: هلند برای نخستین بار پس از تحریم، در ماه فوریه (بهمن-اسفند) روزانه ٧٠ هزار بشکه نفت از ایران وارد می کند.

در همین پیوند، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: افزون بر شرکت‎های آسیایی، خاور دور و اروپای شرقی، مذاکرات خود را با شرکت ‎های بین المللی آغاز کرده‎ایم و چند مورد رایزنی به نتیجه رسیده است.

به وشته یکشنبه تارنمای وزارت نفت، «سیروس کیان ارثی» اضافه کرد: مشکلات بانکی و مسائل مربوط به نقل و انتقالات بانکی نیز تا اندازه ای حل شده است و امیدواریم با کمک و تدبیر دولت مشکلات این بخش به طور کامل برطرف شود.

کیان ارثی یادآوری کرد شرکت ملی نفتکش ایران با دراختیار داشتن ناوگانی به ظرفیت ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، بزرگ ترین شرکت کشتیرانی نفتی جهان به شمار می‎رود.

وی اضافه کرد: ناوگان نفتکش ایران افزون بر به روزرسانی گواهینامه‎های بین‎المللی، خود را با شرایط بندرهای بین‎المللی تطبیق داده است تا با مشکلی برای تردد روبرو نشود.

کیان ارثی گفت: بر اساس استانداردهای بین‎المللی، حداکثر سن‎ نفتکش ها برای اوراق ۱۵ تا ۲۰ سال در نظر گرفته شده است که خوشبختانه ناوگان‎ ما از این نظر به نسبت جوان محسوب می‎شود.

به گفته وی، نوسازی و جوان‎سازی ناوگان در یک برنامه راهبردی پنج ساله در دستور کار است که این به معنای افزایش شمار کشتی‎ها نیست.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران تاکید کرد هنوز شرایط ساخت کشتی‎های اقیانوس‎پیما در کشور به میزان مطلوب فراهم نشده است تا بتوان ساخت این کشتی‎ها را به داخل سفارش داد.

وی گفت: هنوز موفق به تحویل‎گیری سفارش های ساخت خود از کشتی‎سازان داخلی نشده‎ایم اما برای سفارش جدید به داخل برنامه ریزی کرده ایم که این نیز زمانی محقق می شود که کشتی‎سازی‎ های داخلی بتوانند سفارش ها را در زمان مقرر و براساس استانداردهای بین المللی بسازند و تحویل دهند.

کیان ارثی گفت: همسو با سیاست‎های اقتصاد مقاومتی در کشور، قصد داریم برای ساخت و تعمیر کشتی در داخل کنسرسیومی تشکیل دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش یادآوری کرد: افزایش آمار اجاره کشتی‎های این شرکت نشان دهنده تمایل و استقبال شرکت‎های خارجی از بازگشت ناوگان ما به بازارهای بین‎المللی و اروپایی است.

به گزارش ایرنا، ناوگان نفتکش ایران یکی از بخش های اقتصادی است که پس از لغو تحریم ها و آغاز پسابرجام به سرعت وارد بازار جهانی شد و تلاش کرد عقب ماندگی های خود را جبران کند.

دیدگاه کاربران