عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

مهمترين علت حادثه پلاسكو چيست؟

کد خبر: 83131
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷ ق.ظ

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: قوانین موجود درمدیریت شهری و شهرداری باید شفاف و مشخص باشد.

به گزارش نداي مردم ، عوامل مختلفی در وقوع حادثه پلاسكو دخالت دارد که شاید مهم ترین آن “ضعف قانون” است

بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداري ها را مي توان مطلع ايرادات وارده از سوي منتقدان به شهرداري در حادثه پلاسكو دانست. قانوني كه مي توان گفت اگر قاطع و شفاف بود قطع به يقين جايي براي حرف و حديث باقي نمي گذاشت.

“صدیف بدری” سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در اين باره در گفت و گو ي اختصاصي با ۱۳۷ آنلاين مي گويد:

– عوامل مختلفی در وقوع حادثه پلاسكو دخالت دارد که شاید مهم ترین آن “ضعف قانون” است، به عبارت بهتر قوانین موجود درمدیریت شهری و شهرداری باید شفاف و مشخص باشد؛ یعنی تکلیف دستگاه های متولی و ذی ربط قضایی دراین خصوص باید درقانون روشن شود.

– به نظر مي رسد بايد متوليان امر از جمله شهرداري مسائل قانوني خود را با دولت و مجلس در ميان بگذارد تا در صورت لزوم پس از احصاء موضوع از دولت لايحه اي تقديم مجلس شود يا شوراي عالي استان ها مي تواند لايحه اي درباره قوانين مورد نظر در اختيار مجلس قرار دهد؛ در غير اين صورت كميسيون عمران اقدام به بروزرساني قانون شهرداري ها مي كند تا در صورت نياز به قانون جديد براي ايمن سازي، نگهداري و بهره برداري ساختمان هاي جديد تعريف شود.

-تعطیلی مراکز تجاری غیرمقاوم ،تبعات اجتماعی و مشکلاتي به همراه دارد،‌در موارد این چنینی قانون باید شفاف باشد؛ بنابراین باید مسائل به طوردقیق واکاوی شود.

– كميسيون عمران بعد از جمع بندي، پيشنهادات جامعي هم در زمينه اعتبارات و رفع نواقص قانوني خواهد داشت در اين راستا گزارش دستگاه ها و مسئولان امر به كميسيون ارائه شده پس از جمع بندي در صحن علني مطرح مي شود.

دیدگاه کاربران