عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه22 :

ارائه خدمات پزشکی سفید پوشان منتظر در دهکده المپیک

کد خبر: 83162
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴ ب.ظ

همزمان با اجرای طرح جهاد مهربانی، گروه سفید پوشان منتظر با مشارکت قرارگاه جهادی امام رضا(ع) و اداره سلامت منطقه ۲۲ در سرای محله دهکده مستقر شدند.

به گزارش نداي مردم ، فروتن معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در این باره گفت:«با توجه به آغاز اجرای طرح جهاد مهربانی با هدف نذر وقت افراد متخصص برای حل مسائل خانواده های نیازمند، گروه جهادی سفید پوشان منتظر مشتکل از متخصص گوش و حلق و بینی، پزشک عمومی، پرستار، مشاور و … در سرای محله دهکده مستقر و به شهروندان ارائه کردند.

وی افزود: گروه سفیدپوشان منتظر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند که وظیفه اصلی آنها ارائه مشاوره‌های پزشکی و غربالگری است که بیماران توسط پزشکان عمومی و متخصص معاینه شده و در صورت نیاز برای ادامه درمان به بیمارستان‌های مختلف معرفی می‌شوند تا به‌صورت رایگان درمان شوند برگزاری کلاس مهدویت با موضوع سلامت معنوی،اندازه گیری قند و فشار خون، مشاوره قبل از ویزیت پزشک توسط پرستار و … از دیگر خدماتی بود که به بیش از ۶۰ نفر شهروندان منطقه ارائه شد.

گفتنی است تبلیغات با بروشور، بنر، پوستر و … در خانه های سلامت، کانون های خیریه، کلیه مراکز درمانی و بیمارستان ها و .. ،جذب همیار از طریق تبلیغات و برپایی غرفه در کلیه مراکز مرتبط، تکمیل فرم موجود در بروشور طرح و همچنین اطلاع رسانی به کلیه کارکنان، خیرین و … از طریق توضیح طرح به صورت فرد به فرد و جمعی، استفاده از ظرفیت های دانشگاهی، جذب همیاران پزشکی با تخصص های مختلف، جذب همیاران با توان ارائه خدمات پاراکلینیک و … از دیگر اقداماتی است که با مشارکت مسئولان خانه های سلامت همزمان با اجرای طرح جهاد مهربانی در سطح منطقه در حال اجرا می باشد.

دیدگاه کاربران