عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهري و محيط زيست منطقه دو :

برچسب هاي تبليغاتي از چهره منطقه ۸ پاکسازی می شود

کد خبر: 83169
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰ ب.ظ

معاون خدمات شهري و محيط زيست منطقه دو از پاکسازي و امحاي برچسب ها تبليغاتي در سطح منطقه ۸ خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،حمید رضا فرخی با اعلام اين خبرگفت:« نصب نامناسب غير اصولي “برچسب هاي تبليغاتي” يکي از مشکلات و آلودگي هاي بصري شهري است، خسارت زدن برخي از صاحبان مشاغل به در و ديوار واحدهاي مسکوني است که نه تنها با حقوق شهروندي مغايرت دارد بلکه چهره شهر را زشت و نازيبا کرده و شهرداري را متحمل هزينه هايي براي پاکسازي اين تبليغات مي‌کند.

فرخی پيرامون اين معضل شهري گفت:« انجام تبليغات با اين روش که اکثراً توسط بعضي از شرکت هاي خصوصي انجام مي شود ، به هيچ عنوان مورد پسند شهر و شهروندان نيست و از فرهنگ شهري به دور است.

وي افزود:« دوره پاکسازي و امحاي برچسب ها مستمر و روزانه توسط نيروهاي اجرايي اداره خدمات شهري منطقه انجام مي شود.

وي با تاکيدبر اين که در ماده ۹۲ قانون شهرداري‌ها آمده است:« نوشتن هر نوع مطلبي يا الصاق هر نوشته‌اي بر روي ديوارهاي شهر که مخالف مقررات انجمن شهر باشد ممنوع است مگر در محل‌هايي که‌ شهرداري براي نصب و الصاق اعلانات معين مي‌کند و در اين محل‌ها فقط بايد به نصب و الصاق آگهي اکتفا کرد و نوشتن روي آن نيز ممنوع است‌. متخلف علاوه بر تأديه خسارت مالکين به پرداخت جريمه محکوم خواهد شد.

مهندس فرخی در ادامه تصريح کرد:شهروندان چنانچه نصب اينگونه تبليغات را به در، ديوار و يا لوله هاي گاز منازل خود رؤيت کردند مي توانند شماره آنها را از طريق سامانه ۱۳۷ به شهرداري منطقه ۸ اطلاع دهند تا در اسرع وقت اقدام به پاکسازي و پيگرد قانوني شود.

دیدگاه کاربران