عضویت در خبرنامه الکترونیک
پخش کلیپی از تلاش های مدیریت شهری در حادثه پلاسکو ؛ لاریجانی مانع ادامه پخش کلیپ شد

قالیباف: آتش نشانان به موقع رسیدند؛جعفرزاده: دیر رسیدند/ تشنج در مجلس به هنگام سخنرانی قالیباف

کد خبر: 83183
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۲۲ ب.ظ

شهردار تهران به همراه وزیر کشور برای پاسخگویی به نمایندگان مجلس صبح امروز در صحن علنی حاضر شدند. رحمانی فضلی اولین نفری بود که بعد از اظهارات نمایندگان پشت تریبون رفت و سخنرانی کرد بعد از او نوبت قالیباف شد.

همزمان با سخنرانی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص حادثه پلاسکو و ارائه گزارشی از این واقعه و حواشی آن در صحن علنی مجلس، تعدادی از نمایندگان حامی قالیباف شهردار تهران با حضور در جایگاه هیات رئیسه به گفت و گو با لاریجانی پرداختند.
دامادی- نعمتی-رنجبرزاده- رضایی کوکی- لاهوتی-رجبی-کوچکی نژاد-قاضی پور- فولادگر-حاجی دلیگانی- دهقانی و محبی نیا از جمله نمایندگانی بودند که در اطراف هیات رئیسه به هنگام سخنرانی وزیر کشور گعده کرده بودند.
به گزارش نداي مردم ، وقتی از قالیباف برای ارائه گزارش دعوت شد. به خواست او کلیپی تصویری و خاص از تلویزیون های مجلس پخش شد. در این کلیپ سعی شده بود تا ازدحام جمعیت و بسته شدن راه های امداد برجسته شود ضمن اینکه تصاویری از تقدیر مردم از مدیریت بحران شهری نیز پخش شد. در بخش هایی از این کلیپ صدای شهردار تهران هم به گوش می خورد که به ذکر برخی موارد در خصوص چگونگی امدادرسانی در حادثه پرداخته بود. جالب توجه است این کلیپ حزن آلود در ادامه پخش ما مخالفت علی لاریجانی رئیس مجلس بدلیل کمبود وقت مواجه شد.
لاریجانی از قالیباف خواست که به ارائه گزارش بپردازد.
هنگام سخنرانی قالیباف در صحن مجلس و ارائه گزارش، آنجایی که شهردار تهران مدعی شد که آتش نشانان به موقع به محل حادثه پلاسکو رسیده اند ، جعفرزاده ایمن آبادی فریاد زد:” دیر آمدند یعنی می گویید وزیر دروغ گفت، آقای لاریجانی شما مشخص کنید”.
در این بین نادر قاضی پور به جعفرزاده اعتراض کرد ، بهروز نعمتی و لاهوتی هم از دیگر نمایندگانی بودند که قصد ساکت کردن جعفرزاده را داشتند ، در این بین نمایندگان اصلاح طلبی مانند فرید موسوی، مافی و مازنی نیز حضور داشتند که مافی در گفت و گو با نعمتی از آنها خواست تا اجازه دهند که جعفرزاده حرفش را بزند.

دیدگاه کاربران