عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران :

آمادگی مدیریت شهری تهران برای احداث متروی اسلامشهر

کد خبر: 83190
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۵۶ ب.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آمادگی مدیریت شهری تهران برای آغاز عملیات احداث خط متروی تهران – اسلامشهر در صورت پرداخت اعتبارات مورد نیاز از سوی دولت خبر داد و گفت: با ساخت این خط، اسلامشهر به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان با نیم میلیون جمعیت از طریق مترو به تهران متصل می شود.

به گزارش نداي مردم ، دكتر مازیار حسینی افزود: ۱۲۰ هزار نیروی شاغل در شهر نیم میلیون نفری اسلامشهر، هر روز برای کار به تهران رفت و آمد می کنند که اتصال این شهر از طریق مترو، می تواند ۲۴۰ هزار رفت و برگشت روزانه با وسایل نقلیه شخصی در مسیر تهران – اسلامشهر از طریق مترو را تحت پوشش قرار دهد.

وی با اشاره به این که متروی تهران – اسلامشهر مانند متروی تهران – کرج، خط کاملاً مستقلی است، اظهار کرد: انتهای خط متروی اسلامشهر – تهران به ابتدای خط ۳ مترو در محل ایستگاه متروی آزادگان منتهی می شود و مسافران با ادامه مسیر از طریق خط ۳ مترو به طول ۳۷ کیلومتر، می توانند به راحتی به جنوب غرب، مرکز و شمال شرق تهران دسترسی داشته باشند.

دکتر حسینی با بیان این که مطالعات اجرایی خط متروی تهران – اسلامشهر آغاز و جانمآیی ۶ ایستگاه این خط انجام شده، تصریح کرد: با اتصال اسلامشهر به تهران از طریق مترو، بخش قابل توجهی از ترددهای روزانه در محورهای پر ترددی همچون آیت الله سعیدی کاسته شده و حجم ترافیک و آلودگی هوا در این محورها به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یآبد.

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که طول خط متروی تهران – اسلامشهر از ایستگاه متروی آزادگان تا میدان قائم اسلامشهر بالغ بر ۱۳ کیلومتر است، خاطرنشان کرد: همانطور که تأکید شد، مسیر ۱۳ کیلومتری متروی تهران – اسلامشهر، در انتظار تأمین اعتبار مورد نیاز از سوی دولت است و به محض پرداخت بودجه لازم، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

دیدگاه کاربران