عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور بین الملل :

۴ هواپیما تا پایان امسال تحویل ایران می شود

کد خبر: 83244
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۱۹ ب.ظ

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل با اعلام اینکه نمایندگان شرکت هواپیماسازی ای.تی.آر(ATR) امروز یا فردا به تهران می آیند، گفت: تا پایان امسال سه تا چهار فروند از این هواپیماها تحویل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ( ایران ایر) می شود.

به گزارش نداي مردم ،اصغر فخریه کاشان افزود: پیش قرارداد خرید ۲۰ فروند از این هواپیمای ۷۰ نفره با شرکت ای.تی.آر (فرانسوی-ایتالیایی) منعقد شده و اگر درباره تامین قطعات موتورهای کانادایی این هواپیماها به تفاهم برسیم قرارداد نهایی امضا می شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل، مبلغ نهایی برای خرید ۲۰ فروند از این هواپیماها را ۴۰ میلیون دلار اعلام کرد.

فخریه با یادآوری قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما بین ایران ایر و ایرباس ابرازامیدواری کرد، ۲ فروند هواپیماهای ایرباس ۳۳۰ در اسفندماه امسال وارد ناوگان ایران ایر شود.

به گزارش ایرنا، نخستین فروند از هواپیمای مدل ۳۲۰ با ظرفیت ۱۹۰ نفر، اواخر دی ماه امسال در مراسمی در فرودگاه مهرآباد به ایران ایر تحویل و وارد ناوگان هوایی هما شد.

شرکت های هوایی ایران با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از دی ماه سال گذشته مذاکرات مستقیم را با شرکت های سازنده هواپیما آغاز کردند؛ به طوری که اواخر پارسال، مدتی بعد از نهایی شدن برجام، پس از سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، پیش قرارداد خرید بیش از ۱۰۰ فروند هواپیما بین شرکت ایرباس و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پاریس امضا شد.

چندی پیش نیز قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما با شرکت های بوئینگ در تهران نهایی شد.

دیدگاه کاربران