عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج :

نباید امکانات ورزشی بانوان کرج محدود باشد

کد خبر: 83268
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۰ ق.ظ

دختران و بانوان نقش بسیار مهمی در ساخت جامعه‌ای مطلوب و تربیت فرزندانی که آینده‌ساز ایران اسلامی هستند.

به گزارش نداي مردم ،فاطمه اسکندری امروز اظهار داشت: دختران و بانوان نقش بسیار مهمی در ساخت جامعه‌ای مطلوب و تربیت فرزندانی که آینده‌ساز ایران اسلامی هستند، بر عهده دارند.

وی افزود: در سال‌های گذشته و با تغییر زندگی شهری، زنان نیز همراه مردان در امور مختلف جامعه حضور داشته و بخش مهمی از محصلان، دانشجویان و شاغلان در ایران را بانوان و دختران ایرانی تشکیل‌ می‌دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: این امر از برکات انقلاب اسلامی که موجب شده زنان نیز همراه مردان به تکالیف ملی و میهنی و دینی خود در جامعه عمل کرده و دیگر مانند دوران ناآگاهی و جهالت، جامعه اسلامی ما از پتانسیل بسیار خوب بانوان محروم نیست.

اسکندری گفت: در حال حاضر بخش مهمی از تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی و اجرا در کشور بر عهده بانوان است و خوشبختانه شاهد هستیم که این زنان در هر جایگاهی که حضور داشتند، عملکرد خوبی از خود برای جای گذاشته‌اند.

وی بیان داشت: به همان میزانی که زنان در امور اجتماعی کشور مشارکت دارند، باید امکانات و خدمات‌ مناسب نیز در اختیار آنها قرار گیرد که بخش مهمی از این مسائل مربوط به امکانات فرهنگی و اجتماعی و ورزشی است.

* کمبود امکانات بانوان کرجی را رنج می‌دهد

نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر افزود: حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا ما به میزان نیاز، توانمندی، ظرفیت و پتانسیل بانوان برای آنها امکانات و خدمات‌رسانی لازم را فراهم کرده‌ایم.

اسکندری گفت: در دوره چهارم مدیریت شهری کرج، با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، افزایش خدمات‌رسانی به بانوان در حوزه ورزشی در دستور کار جدی قرار گرفت و در کمیته بانوان و همچنین کمیسیون فرهنگی مصوبات خوبی در این زمینه داشتیم.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح‌ها، افزایش خدمات‌رسانی به بانوان و دختران ورزش‌دوست کرج و افزایش سطح سلامت آنها است.

* سالن‌ها ورزشی شهرداری کرج برای بانوان نیم بها است

رئیس کمیته بانوان شورای اسلامی شهر کرج گفت: یکی از این اقدامات که تاثیرخوبی در افزایش رضایت‌مندی جامعه بانوان کرج داشت، این بود که بر اساس پیگیری‌های انجام شده، استفاده از سالن‌های ورزشی شهرداری کرج برای بانوان به صورت نیم‌بها است.

اسکندری گفت: از سوی دیگر ساعات ابتدایی صبح که سالن‌های ورزشی شهرداری کرج، برنامه ورزش‌های همگانی اجرا می‌کنند، حضور بانوان مرکز استان البرز در این برنامه‌ها به طور کامل رایگان است.

وی اظهار داشت: از ساعت هفت تا نه صبح نیز استخر شهرداری کرج برای بانوان رایگان است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج افزود: البته این حمایت‌ها تنها برای بانوان نیست و به عنوان سالمندان بالای شصت سال با امکانات و شرایط ویژه می‌توانند از استخر شهرداری در این شهرستان استفاده کنند.

* راه‌ندازی گرم‌خانه در کرج کار بزرگی بود

اسکندری با اشاره به ضرورت توجه به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در حوزه مدیریت شهری گفت: نیاز است که در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف به تهیه پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه شود.

وی افزود: از سوی دیگر باید مشکلات قشرهای آسیب‌پذیر اجتماعی نیز رصد و برای کمک به آنها اقدامات جدی صورت گیرد که از جمله این موارد می‌توان به احداث دو گرمخانه در کرج اشاره کرد.

نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر تصریح کرد: پیش از این کرج فاقد گرم‌خانه برای افراد بی‌سرپناه بود که با پیگیری‌های جدی صورت گرفته و تاکیدات فراوان، بالاخره یک گرم‌خانه آقایان در کرج و یک گرم‌خانه بانوان در فردیس راه‌اندازی و مورد استفاده قرار گرفت.

اسکندری گفت: البته راه‌اندازی گرم‌خانه به تنهایی مشکلات را برطرف نمی‌کند و این امر تازه شروع راه بوده است.

وی بیان داشت: در این راستا هفته گذشته طرح‌های بهداشتی و همچنین غربال‌گری سلامت در گرم‌خانه آقایان و بانوان انجام شده که در حال حاضر منتظر تکمیل آزمایش‌ها هستیم.

* مشکلات آلودگی هوا با شعار دادن حل نمی‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات مربوط به آلودگی هوا در مرکز استان البرز اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا در کرج دلایل متعددی دارد که مهمترین آن مربوط به از بین رفتن درختان، باغات سرسبز و فضاهای سبز متعدد و گسترده در این شهرستان است.

اسکندری گفت: متاسفانه در برخی اوقات ما تنها برای مقابله با آلودگی هوا طرح‌ها و موارد زیادی را مطرح می‌کنیم که کارشناسی شده نیست و یا تنها شعار می‌دهیم که به طور قطع این معضل با شعار برطرف نمی‌شود.

وی با اشاره به توزیع نهال در روزهای پایانی سال و هفته درخت‌کاری بیان داشت: شهرداری کرج در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده و در دوره مدیریت شهری چهارم، شاهد توسعه درخت‌کاری در مرکز استان البرز هستیم.

نماینده مردم کرج در شورای شهر افزود: اما در توزیع نهال و اجرای‌ طرح‌های درخت‌کاری که اقدامات خوبی به شمار می‌آید، یک مشکل داریم و آنهم عدم لحاظ کردن نظرات مردم است.

اسکندری ادامه داد: به همین دلیل هفته گذشته در جلسه علنی شورای شهر و زمانی که مدیرعامل سازمان پارک‌ها نیز در جلسه حضور داشت، پیشنهاد دادم که امسال پیش از توزیع نهال، از مردم نظرخواهی شود.

وی گفت: تاکنون نهال‌هایی در میان مردم توزیع شده است که مسؤولان و مدیران خودشان تشخیص داده و بر اساس شرایط جغرافیایی آنها را آماده و در شهر توزیع کرده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: این در حالی است که اگر با راه‌اندازی یک سامانه، پیش از اجرای طرح در هفته درخت‌کاری امسال از شهروندان سوال کنیم که علاقه‌مند به پرورش کدام گونه‌ها هستند، می‌توانیم استقبال و انگیزه بیشتری برای کاشت درخت در جامعه ایجاد کنیم.

* ضرورت توجه ویژه به مناطق محروم کرج

اسکندری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گسترش روز‌افزون جمعیت و مهاجرت به کرج، گفت: جمعیت جوان البرز یکی از پتانسیل‌های بسیار مناسب این استان است و می‌توان از این ظرفیت برای توسعه استان به ویژه در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی سود ببریم.

وی تصریح کرد: البته در کنار توسعه استان و شهرستان کرج، مشکلاتی از جمله وجود مراکز و مناطق کم‌برخوردار نیز وجود دارد و به همین دلیل طرح طلوع مهر دیر کرج اجرا شده و اجرای آن همچنان ادامه دارد.

فاطمه اسکندری نماینده مردم کرج در پارلمان شهری در پایان اظهار داشت: طرح طلوع مهر با اولویت خدمات‌رسانی به مناطق محروم و کم‌برخوردار در کرج اجرا می‌شود و نیاز است که دستگاه‌های اجرایی نیز برای اجرای بهتر آن، به کمک مدیریت شهری بیایند.

دیدگاه کاربران