عضویت در خبرنامه الکترونیک
یک کارشناس مسائل شهری و اجتماعی :

لوگیری از رفتارهای تبعیض‌آمیز در شهرداری‌ها رضایت عمومی را در پی دارد

کد خبر: 83273
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۹ ق.ظ

یک کارشناس مسائل شهری و اجتماعی گفت: رفتارهای تبعیض‌آمیز در نهادهای مردمی همانند شهرداری‌ها نارضایتی عمومی مردم را در پی دارد.

به گزارش نداي مردم ، سرخاب بیننده در همایشی با عنوان «دستاوردهای انقلاب اسلامی» که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، با تبریک دهه فجر و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران ثمره مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های مردم و امام خمینی(ره) است که همه باید در راستای تحقق اهداف این انقلاب که همان برقراری عدالت اجتماعی، رفاه عمومی و به وجود آمدن محیطی جهت رشد کمالات اخلاقی، گام برداریم.

بیننده در ادامه گفت: این انقلاب نقطه امید مسلمانان جهان است و باید انقلاب و ثمرات انقلاب اسلامی را برای نسل‌های بعد بدون کم و کاست منتقل کنیم.

این کارشناس مسائل اجتماعی و شهری در ادامه با بیان تکریم مردم و ارباب رجوع در ادارات و نهادهای دولتی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: مسئولان و مدیران جایگاه خود را مدیون رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا و مردم ولایتمدار هستند، لذا نباید در انجام کارهای مردم کوتاهی و سهل‎انگاری کنند.

بیننده تصریح کرد: مردم ولی نعمتان این مملکت و مدیران هستند و بدون شک تکریم آنان و انجام کارها و به سامان رساندن مطالبات به حق مردم وظیفه همه مسئولان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه شوراهای اسلامی و اهمیت آن از نظر قانون اساسی پرداخت و اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی نظارت و تسریع در برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی، و سایر امور رفاهی بر عهده شوراهای اسلامی است.

این کارشناس بیان کرد: شهرداری به عنوان یک نهاد مردمی روزانه شاهد مراجعه زیادی از شهروندان به این نهاد برای انجام کارهای مربوطه خود هستند که مسئولان این نهاد باید قبل از هر چیزی تکریم مردم را مدنظر قرار دهند و بدون از هرگونه رفتارهای تبعیض‌آمیز کارهای مردم را انجام دهند.

بیننده افزود: افزایش رضایت مردم اعتماد اجتماعی را به همراه خواهد داشت و در صورت تبعیض و بر زمین ماندن کارهای مردم نارضایتی از نظام اسلامی که ثمره خون هزاران شهید است را به دنبال دارد که این عمل از سوی هر فردی پسندیده نیست.

وی گفت: تلاش برای بالابردن افزایش رضایت خداوند منان و عموم مردم با رعایت قانون به منزله جهاد و ادامه دهنده مسیر شهدای انقلاب اسلامی است.

دیدگاه کاربران