عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه :

تعداد ایستگاه های مترو تهران به ١٠٧ رسید

کد خبر: 83276
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۵ ق.ظ

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، ٢٢ ایستگاه خط سه مترو تهران با حضور شهردار تهران و مسئولان شهری افتتاح شد و بدین تریب مجموع ایستگاه های مترو تهران به ١٠٧ عدد رسید.

به گزارش نداي مردم، هابیل درویش مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه در مراسم افتتاح ایستگاه هروی در تشریح مشخصات این ایستگاه اظهار کرد : طول سکوی این ایستگاه ١٦٠ متر و زیر بنای این ایستگاه ١٤ هزار متر مربع است.
مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه افزود:همچنین در این ایستگاه ١٠ دستگاه پله برقی و ٤ هزار تن میلگرد به کار رفته و حجم خاکبرداری ٧٨ هزار متر مکعب صورت پذیرفته و بنا بر گزارش های عمرانی ، ٣٢ هزار متر معکب بتن در این ایستگاه به کار رفته است.

درویش افزود:امروز بیش از ۳۰ هزار نفر و وبیش از سه شیفت در زیر زمین برای پیشبرد برنامه های عمرانی خطوط مترو تهران کار می کنند.
وی همچنین با تاکید بر اینکه ١٠٠ کیلومتر مترو تا پایان این دوره از مدیریت شهری ساخته خواهد شد،اظهار کرد:این حجم تلاش و در ساخت وساز با کشورهای صاحب نام دنیا قابل قیاس نیست.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه با تاکید بر اینکه مترو تهران جزوی ارزان ترین متروهای جهان است؛گفت: قیمت تمام شده مترو مترو تهران هفت تا ده برابر نسبت متروهای کشورهای دیگر ارزان تر است به طوری که ساخت مترو ماهانه ٢٠٠ میلیارد تومان هزینه داشته است و ساخت هر ایستگاه حدود ١٣٠ میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه با تاکید بر اینکه اگر اعتقاد و روحیه ایثار و جهاد نباشد کاری جلو نخواهد رفت ،خاطرنشان کرد: با همت مجموعه بزرگ نیروهای مترو تهران، ساختمان پلازای ولی عصر(عج) تا پایان سال افتتاح خواهدشد.

دیدگاه کاربران