عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو :

تیم های لایروبی منطقه دو تهران در آماده باش هستند

کد خبر: 83281
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۳۷ ق.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از آماده باش تیم های لایروبی در نقاط حساس و آبگیرهای احتمالی این منطقه خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، عباس صمدیان اظهار داشت : با توجه به حجم بارش و به منظور رفع آب گرفتگی های احتمالی، تیم های لایروبی اداره مسیلها و قنوات منطقه در نقاط آبگیر احتمالی مستقر و در آماده باش کامل هستند.
صمدیان با اشاره به اینکه لایروبی های مستمر طبق برنامه زمان بندی شده پیش از این به صورت روزانه انجام شده است، افزود: موقعیت های پیرامونی بزرگراههای نیایش ، همت، جلال آل احمد، یادگار امام (ره) ، چمران، حکیم ، مسیل سیل برگردان غرب ، مسیل درکه و فرحزاد و کانال عبدل آباد از جمله موقعیت های حساس منطقه ۲ هستند که در بازدید های میدانی کارشناسان اداره مسیلها و قنوات تحت بررسی و پایش لحظه به لحظه قرار دارند.
وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی هایی که پیش از این انجام شده بود، در حال حاضر مشکلی در معابر و بزرگراه های شهری این منطقه نداریم و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه مشکلی می توانند از طریق سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند تا در اولین فرصت تیم های اجرایی در محل حاضر شوند.
صمدیان با اشاره به اینکه ۵۰هزار مترطول کانال و مسیل های درجه یک در منطقه ۲ داریم، گفت: بزرگراه نیایش ، همت، جلال آل احمد، چمران، یادگار امام(ره)، حکیم از کانال های درجه یک این منطقه هستند که بخش عظیمی از آب های سطحی منطقه ۲ را منتقل می کنند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ نقش مسیل عبدل آباد و حسنک را بسیار مهم برشمرد و یادآور شد: یکی از مهمترین مسیل جمع آوری حجم آب های سطحی و نزولات آسمانی از شمال به جنوب منطقه به حساب می آید که مانع از آبگرفتگی در سطح منطقه می شود.

دیدگاه کاربران