عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران :

برخی اعضاء در جلسه با شهردار بی اخلاقی کردند/نمی دانم دلیل هجمه به قالیباف چه بود

کد خبر: 83361
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۲۴ ب.ظ

اقبال شاکری در خصوص ارائه گزارش شهردار در صحن شورا گفت:دیروز یک گزارشی توسط یکی از مدیران شهری در خصوص حادثه پلاسکو در صحن شورا قرائت شد و من نمی دانم چرا این همه هجمه به سوی ایشان صورت گرفت.

به گزارش نداي مردم ، شاکری در خصوص اینکه چرا این همه هجمه و انتقاد در جلسه دیروز توسط بعضی از اعضا به قالیباف صورت گرفت گفت:ببینید ما دو جور ارائه گزارش داریم.یکی این است که پس از گزارش دادن رای گیری صورت می گیرد و اقدامات لازم انجام می شود و نوع دوم این است که یک گزارشی خوانده می شود و اعضا می توانند در این خصوص سوالاتی را مطرح کنند. دیگر نیازی به دعوا کردن و جنجال نسیت.

وی افزود:به نظر من دیروز یک اشتباهی صورت گرفت. چراکه آقای شهردار قرار بود فقط بیایند و یک گزارشی را ارائه دهند و من نمی دانم چرا ایشان مورد هجمه و انتقاد قرار گرفتند.شاید اعضا نسبت به این گزارش سوالاتی داشته باشند اما خب نمی شود که این سوالات با بد اخلاقی و و تخریب و بی اخلاقی صورت بگیرد. من معتقد هستم اگر می خواهیم سوالی مطرح کنید فقط هدفمان سوال کردن باشد نه هیچ چیز دیگری.مثلا من خودم دیروز سوالاتی مطرح کردم و خواستم شرح اقدامات آتی که از این به بعد در حوادث چه کار می خواهند بکنند و یا اینکه معاونت های مختلف شهرداری چه اقداماتی را برای حوادث آینده پیش بینی کرده اند را بازگو کنند.

شاکری ادامه داد:هیچ فرقی هم نمی کند که چه کسی شهردار باشد.مهم این است که اعضا نباید با اهانت و طعنه زدن به شهردار صحبت های خودشان را مطرح کنند. من معتقد هستم که موضوع آرامش و سعه صدر باید در شورا نهادینه شود.

اقبال شاکری در خصوص اینکه خود شما از ارائه این گزارش راضی بودید یا خیر گفت:خب این گزارش شهردار شرح ماوقعی بود از اقداماتی که در حادثه پلاسکو انجام داده بودند و در کل در حد خودش گزاراش نسبتا خوبی بود. اما اگر هم سوالاتی در این باره داشته باشم، می روم و در کمیته هایی که در این خصوص تشکیل شده است مطرح می کنم.

وی ادامه داد:البته کمیته هایی که تشکیل شده اند حتما این گزارش را در نظر می گیرند و اگر سوال های آنها هم پاسخ داده نشده باشد پیگیری خواهند کرد تا به یک جواب قانع کننده برسند.

اقبال شاکری در پایان خاطر نشان کرد:در آخر می خواهم تا یکی از مسولین شهری هم از وضعیت رسیدگی به شهدای حادثه پلاسکو و خانواده هایشان گزارشی تهیه کند و به دست ما برساند چرا که ما در این موضوع واقعا مسر هستیم.

دیدگاه کاربران