عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه :

بازسازی خاطرات انقلاب در مترو تجریش

کد خبر: 83380
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۳:۰۸ ب.ظ

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر و فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، روزهای خاطره‌انگیز انقلاب بازسازی و شبیه سازی شد.

به گزارش نداي مردم ، محمد بنی حسن با بیان این خبر افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران با ایجاد فضاسازی و نصب نمادهای انقلاب مسافران شهر زیرزمینی را به روزهای خاطره انگیز انقلاب سال ۵۷ می‌برد.

وی گفت: در این ایام «آواز رهایی» نیز در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران طنین‌انداز می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران ادامه داد: برنامه فرهنگی و هنری «آواز رهایی» توسط دو گروه سنتی و دانشجویی اجرا خواهد شد که در آن قطعات مختلفی از جمله ترانه های خاطره انگیز انقلابی اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: به منظور ایجاد فضای پرشور و نشاط انقلابی فعالیت های هنری در قالب گروه‌های موسیقی به اجرا درآمده است.

وی افزود: برنامه آواز رهایی در ایستگاه های امام خمینی (ره)، صادقیه، تئاتر شهر، دروازه دولت، شوش، پایانه جنوب و مصلی امام خمینی (ره) از تا ۲۰ بهمن‌ماه میزبان مسافران مترو خواهد بود.

**اجرای نمایش محیطی «چشم و تماشا» در متروی تهران

محمد بنی حسن گفت: نمایش محیطی «چشم و تماشا» یکی دیگر از برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران است که در این ایام اجرا می شود.

وی بابیان اینکه هدف از اجرای این برنامه تقویت هویت انقلابی است افزود: نمایش مفهومی (پرفورمنس) با عنوان «چشم و تماشا» در دو موضوع انقلاب اسلامی و آموزش شهروندی اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این نمایش محیطی در ایستگاه های میدان آزادی، شادمان، امام خمینی (ره)، دروازه شمیران و پیروزی در حال برگزاری است و تا ۲۰ بهمن ماه این ایستگاه ها عرصه هنرنمایی گروه هنری نمایش سلمان خواهند بود.

** آموزش شهروندی در ایستگاه های مترو

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری همچنین از برگزاری برنامه هنری «نقلی از شهر زیرزمین ما» در قالب نمایش پرده خوانی و نقالی خبر داد و گفت: هدف اصلی این نمایش آموزش شهروندی است.

بنی حسن تصریح کرد: آسیب های اجتماعی موجود در مترو تهران و ارایه خدمات مناسب به شهروندان و مسافران مترو از دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی این معاونت است و به همین منظور و باهدف ارتقای اخلاق، رفتار شهروندی، ارتقای فرهنگ نظم، انضباط و قانون گرایی در میان مسافران مترو این برنامه را در قالب اجرای نمایش سنتی پرده خوانی که ریشه در فرهنگ و تاریخ هنر سرزمین مان دارد این برنامه را اجرا می کنیم.

وی بابیان اینکه بخش دیگری از این برنامه به ایام دهه فجر و بازخوانی روزهای خاطره انگیز انقلاب اختصاص خواهد داشت خاطرنشان کرد: نمایش پرده خوانی «نقلی از شهر زیرزمین ما» در ایستگاه های دروازه شمیران، امام خمینی (ره)، شادمان و نیروی هوایی تا ۱۹ بهمن ماه روایت گری خواهد کرد.

دیدگاه کاربران