عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۲۰ :

تفکیک ۲۴ درصدی پسماند خشک در منطقه ۲۰

کد خبر: 83400
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۶ ق.ظ

شهردار منطقه ۲۰ از افزایش کلبه های بازیافت مدارس این منطقه جنوبی به ۱۰ مورد خبر داد و گفت: با اجرای جشنواره های مردمی، شهروندان در خصوص تفکیک پسماند های خشک حساس شده اند.

به گزارش نداي مردم، سید احمد صفوی با بیان اینکه طرح نصب کلبه های بازیافت در مدارس به منظور نهادینه شدن امر تفکیک پسماند های خشک در قشر دانش آموزی از سوی مدیریت شهری منطقه ۲۰ به اجرا درآمده است، افزود: تعداد کلبه های بازیافت در مدارس این منطقه جنوبی از ۲ به ۱۰ مورد افزایش یافته است.

صفوی ادامه داد: با استقرار کلبه های بازیافت در مدارس علاوه بر امر آموزش، دسترسی دانش آموزان و کادر اداری به محل های جمع آوری پسماند خشک نیز تسهیل می شود که تاثیر مستقیم در افزایش میزان تناژ پسماند خشک و کاهش زباله های خانگی دارد.

وی با اشاره به اینکه هزینه های بالایی بابت جمع آوری پسماندهای خانگی به مدیریت شهری تحمیل می شود، گفت: مدیریت شهری با اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی در سال های اخیر، حساسیت لازم را در شهروندان نسبت به اهمیت تفکیک پسماند های خشک ایجاد کرده است.

تفکیک پسماند خشک منطقه ۲۰ بیش از ۲۴ درصد است

صفوی میزان تفکیک پسماند خشک در منطقه ۲۰ را ۲۴٫۸ درصد برشمرد و افزود: امیدواریم این میزان تا پایان سال به ۳۰ درصد افزایش یابد که این رشد حاصل آموزش های چهره به چهره و فعالیت های فرهنگی و هنری است که در جهت جلب مشارکت شهروندان و آگاه سازی آنها انجام شده است.

وی ادامه داد: مدارس، مراکز فرهنگی، مجتمع های مسکونی، مراکز اداری از جامعه های هدف تیم های آموزشی بازیافت هستند که به صورت مستمر به امر آموزش های چهره به چهره و مراجعه های حضوری می پردازند.

۳۰ درصد آثار ارسالی مشکات مختص تفکیک پسماند

صفوی به اجرای جشنواره ترویجی -آموزشی مشکات برای پنجمین سال متوالی اشاره کرد و گفت: یکی از مقوله های این جشنواره مردمی مدیریت پسماند است که ۳۰ درصد آثار ارسالی این جشنواره به این امر اختصاص داشته است که نشان از تحقق ارتقاء آگاهی شهروندان نسبت به امر تفکیک پسماند خشک از زباله های خانگی دارد.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ هزار شهروند در جشنواره مشکات سال جاری مشارکت داشته اند و همچنان تا ۲۰ بهمن مهلت ارسال آثار دارند، افزود: مشارکت شهروندان منطقه ۲۰ در جشنواره های مردمی قابل ملاحظه است و همواره رتبه برترین ها را از لحاظ تعداد شرکت کننده در بین مناطق ۲۲ گانه به خود اختصاص داده است.

دیدگاه کاربران