عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزیر راه و شهرسازی:

راه و شهرسازی به دنبال افزایش کیفیت زندگی در شهرهاست

کد خبر: 83438
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰ ب.ظ

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: راه و شهرسازی در اجرای طرح های بازآفرینی شهری به دنبال افزایش کیفیت زندگی در شهرهاست.

به گزارش نداي مردم ، محمد سعید ایزدی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در استانداری هرمزگان برگزار شد، افزود: بسیاری از موضوعات مهم از جمله امنیت، سلامت و… در توسعه شهری مغفول مانده که دولت برای تحقق آن در برنامه تنظیمی تجدید نظر کرد و موارد مد نظر گنجانده شد.

وی با بیان اینکه بافت فرسوده شهر بندرعباس، صرفا حاشیه نشینی نیست گفت: در دل شهر نیز بافت های فرسوده وجود دارد که امیدواریم با هفکری کارهای لازم را انجام دهیم.

ایزدی با بیان اینکه در ساماندهی بافت فرسوده و حاشیه نشینی، راه و شهرسازی یکی از بخش هایی است که ورود می کند، گفت: هم راستا شدن سایر دستگاه ها در اجرای این طرح می تواند موثرتر واقع شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: استان هرمزگان و به خصوص شهر بندرعباس یکی از هفت استانی است در زمینه برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش ایمنی شهری در اولویت قرار دارد.

ایزدی با بیان اینکه یکی از راه حل های وزارت راه و شهرسازی مدیریت منابع است که می توان از این طریق کارهای بزرگی انجام داد، اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم صندوق بازآفرینی شهری در بندرعباس تشکیل شود که این صندوق می تواند برای رفع مشکل بافت های فرسوده تسهیلات ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران خاطرنشان کرد: تا کنون دو هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده در هرمزگان پرداخت شده است.

دیدگاه کاربران