عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران :

شورای شهر حق ورود به امور استخدامی شهرداری را ندارد

کد خبر: 83443
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵ ب.ظ

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر حق ورود به امور استخدامی شهرداری را ندارد،گفت: وزارت کشور در این باره مسئول است.

به گزارش نداي مردم ،رحمت اله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در بررسی دو فوریت تغییر وضعیت استخدامی پرسنل شهرداری از قراردادی موقت به قرارداد ثابت آزمایشی, با بیان اینکه آیین نامه استخدامی شهرداری تهران مصوب مجلس است، اظهار کرد: بر اساس این آیین نامه، شورا اجازه ورود به امور استخدامی شهرداری را ندارد.

وی با بیان اینکه جزئیات امور استخدامی شهرداری باید در وزارت کشور بررسی شود, ادامه داد: در مصوبه مجلس کارگروهی در وزارت کشور پیش بینی شده تا موارد استخدامی شهرداری در این کارگروه سیاست گذاری شود و نقش شورا صرفا تعیین سقف بودجه پرسنلی است.

رئیس کمیسیون سلامت, محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با استناد به ماده ۱۱۷ برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران و بخش نامه ۱۹ بهمن سال ۹۳ که توسط شهردار با عنوان “ساماندهی مدیریت منابع” ابلاغ شده است، بیان کرد: در این اسناد، جذب نیرو ممنوع شده و حال ما می خواهیم برای نیروهای جذب شده در دو سال گذشته تعیین تکلیف کنیم! جذب و بکارگیری این نیروها طی دو سال گذشته با کدام مجوز صورت گرفته؟ ورود شورا به موضوع جزئیات استخدامی شهرداری مجاز نبوده و شورا صرفا می تواند نظر پیشنهادی خود را به کار گروه مربوطه در وزارت کشور منعکس کند.

دیدگاه کاربران