عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر :

معضل دست‌فروشان باید با تدبیر حل شود

کد خبر: 83449
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵ ب.ظ

دست‌فروشی و گسترش آن یک معضل اجتماعی است و مسائل اجتماعی تک بعدی نیست و باید با لحاظ کردن تمام جوانب، در مورد آن تصميمگيري کرد.

به گزارش نداي مردم ،میرابراهیم صدیق اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در مدیریت شهری مطرح بوده و در سال‌های اخیر به دلیل رشد شهرستان کرج افزایش یافته، مربوط به دست‌فروشان است.

وی افزود: دست‌فروشی و گسترش آن یک معضل اجتماعی است و مسائل اجتماعی تک بعدی نیست و باید با لحاظ کردن تمام جوانب، در مورد آن تصمی‌گیری کرد.

نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر تصریح کرد: دست‌فروشی در کرج نیز ابعاد مختلفی دارد، از یک سو اخلال در نظم شهری به شمار می‌آید، از سوی دیگر واحدهای صنفی و مغازداران به دلیل فعالیت دست‌فروشان متضرر می‌شوند و در نهایت یک طرف دست‌فروشانی قرار دارند که باید لقمه‌نان حلالی را کسب کرده و نمی‌توان در شرایط اقتصادی امروز و بیکاری جوانان، مانع از کسب و کار آنها شد.

صدیق گفت: بنابراین معضل دست‌فروشی را باید با تدبیر برطرف کرد و به صورتی برنامه‌ریزی کنیم که منافع شهر، واحدهای صنفی و در نهایت دست‌فروشان رعایت شود.

وی بیان داشت: در این راستا پیشنهاد دادیم که زمین‌هایی در هر منطقه پیش‌بینی و برای دست‌فروشان در نظر گرفته شود تا آنها با حضور در این اماکن، کار و کسب خود را انجام دهند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: در صورت تحقق این مهم، از یک سو مانع کسب و کار دست‌فروشان که از خانواده‌ها و اقشار کم‌درآمد هستند، نمی‌شویم و از سوی دیگر واحدهای صنفی نیز عوارض و مالیات پرداخت می‌کنند، متضرر نمی‌شوند.

صدیق ادامه داد: برای این منظور شورای شهر آماده همکاری با مدیریت شهری و شهرداری است و اگر نیاز به تخصیص اعتبار و منابع جدید باشد، این آمادگی را داریم که در جلسات شورا با نگاه ویژه آن را بررسی و تایید کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: برای رفع مشکلات واحدهای صنفی و دست‌فروشان نیاز است که دیگر دستگاه‌ها نیز به یاری شورا و شهرداری بیایند، چرا که این معضل یک موضوع اجتماعی بوده و بدون همکاری و تعامل برطرف نمی‌شود.

دیدگاه کاربران