عضویت در خبرنامه الکترونیک
سرپرست اداره فرهنگی معاونت اجتماعی منطقه ۷ :

زنگ انقلاب در مدارس سطح منطقه ۷ نواخته می‌شود

کد خبر: 83491
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۵۴ ق.ظ

سرپرست اداره فرهنگی معاونت اجتماعی منطقه ۷ گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر زنگ انقلاب در مدارس سطح این منطقه نواخته خواهد شد.

به گزارش نداي مردم ، علی رضا قربانی با اعلام این مطلب افزود: دهه فجر مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا کرده است بنابراین ما در منطقه ۷ در نظر داریم این ایام را هر چه بهتر برگزار کنیم.

وی دهه فجر را نماد وحدت، عدالتخواهی و استقلال طلبی ملت ایران دانست و اظهار داشت: برگزاری مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران به صورت متمرکز در سرای محلات، مساجد و مدارس منطقه به همراه اجرای مسابقات متنوع خاطره نویسی، مقاله نویسی، قطعه ادبی و … با موضوع دهه مبارک فجر تنها بخشی از اقداماتی است که به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی اجرا خواهد شد.

سرپرست اداره فرهنگی معاونت اجتماعی منطقه ۷ با تاکید بر برگزاری محفل‌های ادبی، نشست‌های نقد و بررسی کتب انقلابی و مراسم سخنرانی علل بروز ظهور انقلاب مردمی دینی ایران در مساجد و سرای محلات، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع‌های دینی و انقلابی از دیگر ویژه برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی این منطقه است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به خانواده های شهدا و ایثارگران در این ایام خجسته به خصوص شهدای انقلاب اسلامی یادآور شد: دیدار با خانواده‌های معزز شهیدان هشت سال دفاع مقدس و برگزاری مراسم پرفیض معنوی غبارروبی از مزار شهداء نیز در راستای تجلیل از خانواده‌های شهدای مکرم است.

قربانی در آستان فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: این دهه تاریخی و ماندگار به عنوان مقطع بازیابی خاطرات انقلاب اسلامی و گرامیداشت حیات دوباره ملت ایران بوده و از حساس ترین برهه های تاریخ نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، بنابراین بزرگداشت این دهه تاریخ ساز در واقع پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی است.

به گفته ی وی چراغانی و آذین بندی و فضاسازی انقلابی معابر با نصب بنر و پرچم‌های مناسبتی متناسب ایام الله دهه فجر، برگزاری مسابقات فرهنگی،ورزشی و هنری، برگزاری برنامه سخنرانی و جشن در مساجد محلات از دیگر برنامه هایی است در این ایام برگزار می‌شود.

دیدگاه کاربران