عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل بنیاد برکت :

ساخت ۲۱ هزار مسکن ایمن در دستور کار

کد خبر: 83494
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹ ق.ظ

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به برنامه ساخت ۲۱ هزار و ۵۰۰ مسکن ایمن با اعتبار ۶۴۵ میلیارد تومان گفت: تاکنون ۴۲۰۰ خانواده طعم شیرین خانه دار شدن را چشیدند و ۱۵۰۰ مسکن دیگر نیز طی یک ماه آینده آماده می شود.

به گزارش نداي مردم ،سومین همایش ملی مدیریت جهادی شب روز دوشنبه هجدهم بهمن ماه با حضور مدیران برتر جهادی و جمعی از مسئولین کشوری و لشگری در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. دکتر نوروزی مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این مراسم گزارش جامعی از اقدامات و دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی ارائه کرد.

وی ضمن گرامیداشت ایام دهه‌ فجر به تببین دستاوردهای این بنیاد در راستای محرومیت‌زدایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته در راستای منویات مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: کمک به توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، توسعه فضاهای آموزشی، مراکز فرهنگی و مذهبی، ارتقای سطح سلامت و گسترش مراکز بهداشتی و درمانی، ارایه خدمات حمایتی و بیمه‌ای به محرومان از جمله مأموریت‌های بنیاد برکت است.
وی افزود: بنیاد برکت به تبعیت از سبک مدیریتی جهادی، خود را متعهد می‌داند ضمن نقش‌آفرینی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و صیانت از کرامت انسانی به ارتقای معیشت محرومان کمک کند.

ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی پایدار

مدیرعامل بنیاد برکت در خصوص اقدامات توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی بنیاد برکت گفت: در بخش کمک به توانمندسازی و کارآفرینی در مناطق محروم بر اساس مدل اقتصاد مقاومتی و درنظر گرفتن شاخص‌هایی چون تولید ملی تلاش کرده‌ایم شرایط فعالیت برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در مناطق محروم را تسهیل کنیم. تاکنون مشارکت با کارآفرینان در ۳۰۰ طرح توانمندسازی اقتصادی در ۳۱ استان کشور با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۴ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تحقق یافته است. اقدامی که ثمره‌ی آن ایجاد فرصت شغلی پایدار برای بیش از ۱۸۰ هزار نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم است.
بنیاد برکت با سرلوحه قرار دادن سیاست عدم تصدی‌گری و عدم ماندگاری، تاکنون از ۱۵۰ طرح خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان محلی واگذار کرده است.

انجام ۲۴ هزار و ۷۱۰ پروژه

نوروزی ادامه داد: تاکنون ۲۴ هزار و ۷۱۰ پروژه متوسط و کوچک در حوزه‌های زیربنایی، ساخت مدرسه، مسجد، مراکز فرهنگی و مذهبی، مسکن محرومین، بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی بنیاد برکت در دست اقدام است.
نوروزی با اشاره به اجرای طرح‌های زیربنایی عمرانی و ساخت مساجد، مدارس و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم گفت: با توجه به ضرورت توزیع عادلانه امکانات در مناطق کمتر توسعه‌یافته تفاهم‌نامه اجرای ۲۴ هزار و ۷۱۰ پروژه منعقد شده که ۶۵۰۰ مورد به نتیجه رسیده است و ۱۸ هزار و ۲۱۰ پروژه دیگر در دست اجراست.
وی افزود: اکنون فعالیت در زمینه توسعه کامل در جزیره هرمز، نهبندان، سروآباد، بیجار و سرباز آغاز شده است.
ساخت و افتتاح ۸۰۰ مدرسه توسط بنیاد برکت

مدیرعامل بنیاد برکت به برنامه ساخت و تجهیز ۱۰۰۰ مدرسه در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: این برنامه از اقدامات ماندگار بنیاد برکت است. قرارداد ساخت ۱۰۰۰ مدرسه با ۵۵۰۰ کلاس درس و اعتبار ۴۲۵ میلیارد تومان عملیاتی شده تا ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در ۱۵۰۰ روستا آسوده خاطر زیرسقف کلاس‌های درس استاندارد تحصیل کنند. در قالب این برنامه تاکنون ۸۰۰ مدرسه با ۴۴۰۰ کلاس درس افتتاح شده است.
نوروزی به قرارداد ساخت ۸۰۰ مسجد، حسینیه، دارالقران، حوزه علمیه و خانه عالم اشاره و عنوان کرد: از این تعداد تاکنون ساخت ۶۰۵ واحد از جمله ۴۵۰ مسجد، ۲۵ حوزه علمیه و دارالقران و ۱۳۰ خانه عالم به اتمام رسیده است.

آماده شدن ۱۵۰۰ واحد مسکن طی یک ماه آینده

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های ما ساخت ۲۱ هزار و ۵۰۰ مسکن ایمن با اعتبار ۶۴۵ میلیارد تومان بود و ۴۲۰۰ خانواده طعم شیرین خانه‌دار شدن را چشیده‌اند و ۱۵۰۰ مسکن دیگر نیز طی یک ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شوند.

انعقاد ساخت دو مرکز جامع سرطان

مدیرعامل بنیاد برکت اجرای ۱۲۶۹ طرح زیربنایی نظیر آب‌رسانی، برق‌رسانی، پل‌سازی و… با صرف اعتبار ۷۰۳ میلیارد تومان را از دیگر طرح های این بنیاد دانست و گفت: در حوزه سلامت نیز مجری ساخت ۱۰ بیمارستان با ظرفیت ۱۲۴۳ تخت در ۱۰ شهر محروم از جمله نی‌ریز، گرمسار، مینودشت، میانه، بانه، درگز، فردوس و قرچک بودیم و قرارداد ساخت دو مرکز جامع سرطان سطح ۳ در سال ۹۵ نیز منعقد شده است.

صدور ۲۵۰ هزار مورد انواع بیمه‌نامه

نوروزی افزود: بیمه اقشار محروم نیز از خدمات دیگر ماست و تاکنون ۲۵۰ هزار انواع بیمه‌نامه صادر شده است. هم‌چنین ۹۰ گروه جهادی مورد پشتیبانی ما قرار گرفته‌اند. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ۴۰۰۰ روستا را تحت تأثیر خدمات خود قرار داده و موفق شده است نیاز ۲۰۰۰ روستا را به‌طور کامل، ۱۲۰۰ روستا را به میزان ۷۵ درصد و ۸۰۰ روستا را تا ۵۰ درصد برطرف کند.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای اجرای فرامین حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، توجه ویژه‌ای به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور دارد و اجرای جدی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توانمندسازی اقتصادی، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی با روش مدیریت جهادی از برنامه‌های مجموعه‌ ستاد به شمار می‌رود.
به گزارش ایسنا در پایان این همایش ضمن تجلیل از خانواده معظم شهدا، مدیران برگزیده جهادی در سال ۹۵ نیز معرفی شدند و به دکتر عارف نوروزی مدیرعامل بنیاد برکت نیز نشان مدیران برگزیده جهادی سال ۹۵ اعطا شد.

دیدگاه کاربران