عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران :

رشد ۱۶ درصدی حمل بار از قزاقستان به ایران در سال ۱۳۹۴

کد خبر: 83496
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۰۸ ق.ظ

رییس راه آهن قزاقستان اعلام کرد: پارسال نزدیک به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن بار از قزاقستان به ایران حمل شد که نسبت به سال پیش از آن ۱۶ درصد رشد کرد.

به گزارش نداي مردم ، «آل پیسبایف» در دیدار با همتای ایرانی خود در تهران افزود: امیدواریم با افزایش سطح همکاری بین راه آهن ۲ کشور و افزایش سهم حمل ریلی بار، این میزان در سال جدید میلادی به سه میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار اعلام کرد: ایران به سه هزار واگن مسافری و ۲۸ هزار واگن باری نیاز دارد.

«سعید محمدزاده» اضافه کرد: در صورت تولید مشترک واگن توسط شرکتی از قزاقستان و ایران، حمایت های لازم پس از تایید فنی و قیمتگذاری واگن از سوی کارشناسان راه آهن، انجام می شود.

وی افزود: راه آهن ایران برای حمایت و تسهیلات دهی به صاحبان بار در بندر امیرآباد و اینچه برون آمادگی لازم را دارد.

در این دیدار مقرر شد هیاتی از راه آهن قزاقستان در ۲ هفته آینده با کارشناسان ایرانی بخش های مختلف ریلی درباره مسائل مشترک مانند فاینانس، تعرفه حمل بار، شرایط فنی و قیمت واگن های باری و مسافری به توافق دست یابند.

به گزارش ایرنا، معاون ناوگان راه آهن ایران یازدهم دی ماه اعلام کرد تا پایان امسال سه هزار دستگاه واگن جدید به شبکه ریلی افزوده می شود که قرارداد خرید ۵۰ دستگاه لوکوموتیو از شرکت «زیمنس» آلمان نیز امضا شده است.

دیدگاه کاربران