عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار تهران :

تاکید شهردار تهران بر توسعه فرهنگ و هنر

کد خبر: 83517
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴ ق.ظ

شهردار تهران بر توسعه فرهنگ و هنر تاکید و تصریح کرد: سعی شده در کنار همه وظایفی که در حوزه توسعه زیرساختی شهر در بخش خدمات شهری، حمل و نقل، فضای سبز و غیره داریم به فرهنگ و هنر نیز توجه کنیم.

به گزارش نداي مردم ، محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح پردیس تئاتر تهران گفت: امنیت و افتخار امروز خود را مدیون امام(ره) و شهدا هستیم و امروز نیز شهدای آتش نشان نشان دادند فرهنگ ایثار، گذشت، جوانمردی و ایثارگری هنوز در وجود یکایک ایرانیان است و بحق باید آنها را قهرمانان ملی این مرز و بوم نامید.

وی افزود: هنر یک زبان انسانی و بین المللی در دنیا است و هنر که تبلور زیبایی هایی است که خدا خالق آن است هنرمندان هستند که آن را به تصویر می کشند.

قالیباف ادامه داد: ما مسئولان به عنوان خدمتگزاران مردم باید باور داشته باشیم که پیشرفت یک جامعه در گرو ارتقای فرهنگ و توسعه اجتماعی آن جامعه است. همچنین باید توجه داشت که کیفیت زندگی در زیر سایه سبک زندگی است؛ در اینجا است که فرهنگ و هنر نقش کلیدی و پیشتاز را دارد.

شهردار تهران بر توسعه فرهنگ و هنر تاکید و تصریح کرد: سعی شده در کنار همه وظایفی که در حوزه توسعه زیرساختی شهر در بخش خدمات شهری، حمل و نقل، فضای سبز و غیره داریم به فرهنگ و هنر نیز توجه کنیم.

قالیباف گفت: هرگز در طول مدت مسئولیتم، از نقش هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگ و هنر غفلت نکردم. چون باور دارم همه پیشرفت ما در گرو پیشرفت این بخش است چرا که شناسنامه هر ملتی فرهنگ و هنر آن ملت است.

وی افزود: هویت و تمدن هر جامعه در گرو فرهنگ و هنر آن کشور است و به همین دلیل هرگز به هنر نگاه ابزاری ندارم اما اطمینان دارم هنر برای ارتقایش نیازمند ابزارهایی است که پردیس تئاتر تهران نمونه آن است. به همین جهت سعی کردم در کنار همه کارهای عمرانی، برای ابزارهایی که هنرمندان به آن نیاز دارند تلاش کنم.

قالیباف گفت: نقش حوزه های توسعه کالبدی در زمینه های فرهنگ و هنر شهر تهران بیشتر از زیر ساخت های بزرگراهی، تاسیسات، پل، تونل و مترو اگر بیشتر نباشد، کم هم نیست.

وی با اشاره به گفته های یکی از هنرمندان گفت: ما هم انسانیم و احساسات داریم اما گاهی برخی گفته ها را می بینیم که حداقل تا جایی که من به یاد دارم در حوزه فرهنگ و هنر ندیدم و شاید اثری که باید در این حوزه ها باید می بود را ندیدم که البته اشکالی هم ندارد و هیچ گله ای نیست اما وقتی آنها دست به قلم می برند و لب می گشایند، انصاف را رعایت نمی کنند که دل انسان می شکند و باعث می شود که خستگی در تن انسان بماند.

شهردار تهران گفت: اثری که هنر و به خصوص هنر نمایشی و تئاتر دارد برای ارتقای کیفیت زندگی در ابعاد مادی و معنوی شاید ده ها کتاب نگذارد.

وی افزود: همه تلاش ما این است برای ارتقای فرهنگ کشور بین فلسفه دین و فلسفه هنر رابطه برقرار کنیم چون کیفیت زندگی را در بعد مادی و معنوی ارتقا می دهند و امیدوارم کاری کنیم که بتوانیم به این جوانان امید دهیم و بتوانیم فرهنگ کشورمان را پیش ببریم.

دیدگاه کاربران