عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل بانک تجارت :

بانک تجارت در پسابرجام با ۶۸ بانک خارجی روابط کارگزاری برقرار کرد/۲

کد خبر: 83523
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶ ق.ظ

مقدم در ادامه با تاکید بر لزوم تعهد بانک ها و بنگاه های اقتصادی به ایفای مسوولیت اجتماعی گفت : بانک تجارت اقدامات مختلفی را در زمینه ساخت و هوشمندسازی مدارس و ساخت خانه های بهداشت انجام داده است اما به صورت خاص ازآنجایی که در موضوع محیط زیست و آلودگی هوا ، چالشی بزرگ برای شهرهای بزرگ کشور محسوب می شود ، ما با ارتقا سطح خدمات الکترونیک، تلاش می کنیم سفرهای درون شهری غیرضروری را کاهش داده و نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنیم .

به گزارش نداي مردم ، در کنفرانس مطبوعاتی که صبح روز بیستم بهمن در بانک تجارت برگزار شد محمدابراهیم مقدم ، مدیرعامل این بانک ضمن تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی گفت : یکی از برنامه های اصلی ما ، تکمیل سبد خدمات مالی بانک با هدف تامین نیازهای بنگاه های اقتصادی در راستای ارزش آفرینی و افزایش رضایت مشتریان است .

وی با اشاره به وظیفه ذاتی بانک ها در حمایت از تولید و صنعت کشور افزود : برای تحقق یک اقتصاد پویا و مولد ، رشدی متوازن در همه بخش های اقتصادی کشور باید محقق شود و این امر نیازمند توسعه روابط بین المللی است . پس از اجرایی شدن برجام ، با ابلاغ استانداردهای جدید ، بانک تجارت خود را ملزم به ایجاد تغییرات ساختاری در حوزه های نظارتی و شفاف سازی مالی دانست تا بتواند متناظر با مقررات جهانی ، گام بردارد . پس از برجام با ۶۸ بانک خارجی روابط کارگزاری برقرار کردیم و این امیدواری وجود دارد که این تعداد به زودی به ۱۰۰ کارگزار افزایش پیدا کند .
مقدم در ادامه با تاکید بر لزوم تعهد بانک ها و بنگاه های اقتصادی به ایفای مسوولیت اجتماعی گفت : بانک تجارت اقدامات مختلفی را در زمینه ساخت و هوشمند سازی مدارس و ساخت خانه های بهداشت انجام داده است اما به صورت خاص ازآنجایی که در موضوع محیط زیست و آلودگی هوا ، چالشی بزرگ برای شهرهای بزرگ کشور محسوب می شود ، ما با ارتقا سطح خدمات الکترونیک، تلاش می کنیم سفرهای درون شهری غیرضروری را کاهش داده و نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنیم .

محمدابراهیم مقدم با اشاره به اینکه مهمترین رویکرد یک بانک خصوصی افزایش سود عملیات با هدف تامین منافع سپرده گذاران و سهامداران است افزود : واقعیت این است که با توجه به تحولات پرشتاب اقتصاد کشور در سالهای اخیر و تاثیرات آن بر بازار پول و سرمایه، مدل کسب و کار بانکها نیز دستخوش تغییراتی شده است. آنچه بانک تجارت در کوتاه مدت دنبال می کند این است که با افزایش سهم درآمدهای کارمزدی ، وصول مطالبات معوق و تخصیص بهتر منابع از طریق استقرار سامانه های پیشرفته اعتبارسنجی ، افق روشن تری از ثبات و پیشرفت بانک برای ذینفعان خود ترسیم کند .
مدیرعامل بانک تجارت با تاکید بر اینکه در بانک تجارت استقرار حاکمیت شرکتی و انطباق با آخرین استانداردهای صنعت بین المللی بانکداری ، با جدیت آغاز شده است اضافه کرد : استانداردسازی گزارش حسابرسان داخلی مطابق الگوی موسسات حسابرسی معتبر بین المللی ، طراحی مدل شفاف‌سازی فعالیت مشتریان بانک در راستای استقرار نظام مبارزه با پولشویی ، توسعه سیستم جامع اعتبارسنجی مشتریان ، پیاده سازی نظام مدیریت امنیت اطلاعات ISMS ، افزایش سرمایه بانک جهت دستیابی به استاندارد نسبت کفایت سرمایه و تدوین صورت‌های مالی بانک مطابق با استاندارد بین‌المللی IFRS ، از دیگر برنامه هایی است که در دستور کار بانک تجارت قرار دارد .

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به ثبت شکایت این بانک در دادگاه اتحادیه اروپا برای مطالبه ی خسارات وارده در زمان تحریم ها با هدف صیانت از منافع سهامداران و مشتریان بانک گفت : ما حفاظت از منافع سپرده گذاران ، مشتریان و سهامداران بانک را وظیفه خود می دانیم و از بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقش آفرینی در شفاف سازی و انضباط صورت های مالی بانک ها تقدیر می کنیم .

دیدگاه کاربران