عضویت در خبرنامه الکترونیک

نگاه رسانه های خارجی به مراسم باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه

کد خبر: 83568
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۵ ق.ظ

در حالی که مراسم راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۳۸ امین سال خود از اهمیت و ارزش متفاوتی نسبت به چند سال گذشته برخوردار شده بود، امروز رسانه های خارجی با دقت سعی در رصد اتفاقات و حضور مردم در این راهپیمایی داشته اند. در نظر بیشتر این رسانه ها، امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، بیش از هر چیز پاسخی از سوی ایرانیان به اقدامات و تهدیدات دونالد ترمپ تلقی شده است.

به گزارش  نداي مردم ، چندی پیش، رهبر انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای به صراحت بیان کردند که دونالد ترامپ، پاسخ تهدیدهای خود را در ۲۲ بهمن ماه امسال از سوی مردم ایران خواهد گرفت. مراسمی که اکنون بعد از سه هفته از ریاست جمهوری ترامپ برگزار شده و در پی تهدیدها و اقدامات خارج از عرف وی در قبال ایران رخ داد، از حساسیت های ویژه ای نسبت به سال های گذشته برخوردار شده است.

از همین روی، رسانه های خارجی، از ابتدایی ترین ساعات آغاز راهپیمایی در تهران و سایر شهرهای کوچک و بزرگ کشور، به دقت مشغول رصد این رویداد و گزارش های مربوط به متن و حاشیه آن هستند. آنچه بیش از همه مد نظر رسانه های خارجی قرار گرفته، واکنش راهپیمایان به اقدامات و اظهارات ضد ایرانی دونالد ترامپ در این مراسم است.

خبرگزاری رویترز در مطلبی با تیتر «راهپیمایی صدها هزار نفری در ایرن علیه ترامپ» شاید مهمترین خبرگزاری است که رویارویی مستقیم راهپیمایان با اقدامات ترامپ را برجسته کرده است. این خبرگزاری با اشاره به حضور مردم در سراسر ایران، این مسأله را واکنش و اقدامی در برابر تهدید و هشدار دونالد ترامپ در خصوص ایران قلمداد و بیان کرده است، هم رهبر انقلاب و هم رئیس جمهور عملگرای ایران از مردم دعوت کرده بودند با شرکت در این مراسم پیوند خود را با رهبری و انقلاب نشان دهند.

دیدگاه کاربران