عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور :

افزایش پایگاههای امداد و نجات جاده ای هلال احمر به ۵۵۰ واحد تا اردیبهشت سال آینده

کد خبر: 83648
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۵۸ ق.ظ

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از فعالیت ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات این جمعیت در جاده های بین شهری خبر داد و گفت که ۵۰ پایگاه دیگر هم در حال ساخت است که تا اردیبهشت ماه سال آینده بهره برداری می شود.

به گزارش نداي مردم ، مرتضی سلیمی در حاشیه آئین افتتاح نخستین پایگاه امداد و نجات کوهستان مازندران در رینه آمل افزود: در روزهای منتهی به پایان سال و عید نوروز و همچنین همزمان با مسافرت های تابستانی هموطنان، تعداد پایگاههای جاده ای و شهری ثابت و سیار هلال احمر به حدود یکهزار و ۴۰۰ واحد افزایش می یابد.
وی با اعلام این که فعالیت های نوروزی تیم های امداد و نجات و داوطلبان هلال احمر سراسر کشور از ۲۵ اسفند ماه پیش رو آغاز می شود، گفت که این طرح نوروزی تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۶ ادامه خواهد داشت.
** پایگاه رینه ، مرکز توان افزایی هلال احمر کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور افتتاح پایگاه امداد و نجات کوهستان در شهر رینه آمل را نیاز این سازمان برای امداد رسانی سریع در منطقه دانست و گفت که این پایگاه، مرکز توان افزایی و آموزش های تخصصی امداد رسانی کوهستان و بهره گیری از نیروهای آموزش دیده درحوزه های مختلف امدادی است.
سلیمی همچنین از تشکیل تیم های واکنش سریع امداد در همه استان های کشور خبر داد و افزود: در مراکز استان ها ۱۵ و در شهرستان ها ۹ عضو به عنوان اعضای تیم واکنش سریع فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: تیم های واکنش سریع با هدف امداد رسانی سریع، صحیح و موثر در حوادث و با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و اقلیمی کشور تشکیل شده اند تا در زمان حوادث ناگوار بتوانند به شکل موثری به حادثه دیدگان خدمات امدادی ارائه کنند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به توان افزایی و آموزش های مستمر و مداوم اعضای این تیم ها در حوزه های مختلف شامل سیلاب ، کوهستان و جاده جهت آمادگی روزآمد ، گفت: تمام سیاست ‌های مجموعه مدیران هلال احمر بر این است که بتوانند تیم‌های واکنش سریع را در سریع ترین وقت به محل حادثه اعزام کنند.
سلیمی همچنین از فعالیت بیش از ۶۰ هزار امدادگر در کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور شنبه شب برای افتتاح نخستین پایگاه امداد و نجات کوهستان مازندران به این استان سفر کرد.
ساختمان حدود ۶۰۰ متر مربعی این پایگاه را ورثه های مرحوم حاج ‘ یوسف امیدوارمقدم’ به نیت پدرمرحومشان داوطلبانه به جمعیت هلال احمر اهداء کردند و به نام امدادگر شهید ‘ علی ملک زاده’ از شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر نامگذاری شده است.

دیدگاه کاربران