عضویت در خبرنامه الکترونیک

ساخت هتل بین‌المللی در فرودگاه امام خمینی (ره)

کد خبر: 83659
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۶ ق.ظ

بانک توسعه صادرات با هدف بهبود صنعت گردشگری و توریسم با تامین مالی ۷۰۷ میلیارد ریالی زمینه احداث هتل بین‌المللی سه و چهار ستاره بین‌المللی را در فرودگاه امام (ره) فراهم کرد.

به گزارش نداي مردم ، این هتل که با هزینه کل هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری باعث ایجاد شرایط و بسترهای لازم جهت جذب توریسم و گسترش صنعت گردشگری شده است.

تسهیلات بانک توسعه صادرات در این طرح ۷۰۷ میلیارد ریال با نرخ سود ۱۴ و ۲۱ درصد بوده است.

محل پرداخت تسهیلات منابع بانک بوده و جذب گردشگر خارجی و اسکان خدمه پروازهای خارجی از ابعاد صادراتی طرح است.

نوع عقود اسلامی به کار گرفته شده برای ارائه این تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی است و میزان ارزآوری یا جلوگیری از خروج ارز نیز سالانه هفت میلیون دلار برآورد می‌شود.

با احداث این هتل بین‌المللی بیش از ۳۳۵ شغل بطور مستقیم و بیش از ۱۰۰۰شغل بطور غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

صد در صد تامین مالی توسط بانک توسعه صادرات انجام شد و مدت زمان بهره‌برداری نیز به مدت ۲۲ سال از تاریخ بهره‌برداری بوده ضمن اینکه ۳۶ ماه دوران مشارکت، شش ماه تنفس و چهار تا پنج سال دوره بازپرداخت است.

احداث هتل بین‌المللی در کنار فرودگاه بین‌المللی، بیشتر در کشورهای توسعه یافته دیده می‌شود و این بانک برای ارتقا صنعت توریسم و تسهیل پروازهای خارجی در ساخت هتل مذکور مشارکت کرده است.

این هتل در زمینی به مساحت تقریبی ۲۶ هزار و۶۲۰ متر مربع در ضلع جنوبی ترمینال اصلی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) واقع شده است. مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته مساحت تقریبی ۴۷هزار و ۵۵۷ متر مربع برای این ساختمان در نظر گرفته شده است که ترکیبی از دو هتل سه و چهار ستاره تحت عناوین Ibis با ۲۰۰ اتاق و Novotel با ۳۰۰ اتاق منطبق بر استانداردها و مدیریت هتل های زنجیره ای ACCOR در ردیف هتل‌های نوع Cluster این زنجیره طراحی، احداث و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

توریست‌های تفریحی، فرهنگی، مذهبی، درمانی، طبیعت گرد، گروهای کری، گروه‌های دیپلماسی و موارد مشابه، همگی نمونه‌هایی از مشتریان این هتل در سال‌های آینده هستند.

پروژه مذکور تحت قرارداد اولیه فی‌مابین شرکت گسترش هتل‌های لوتوس پارسیان و مجری طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به عنوان نماینده شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور منعقد شده است.

دیدگاه کاربران