عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران :

برگزاری نخستین جشنواره آثار و محصولات قرآنی «شمیم وحی» در تهران

کد خبر: 83680
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰ ق.ظ

نخستین جشنواره آثار و محصولات قرآنی «شمیم وحی» در ۱۱ محور و ۳۴ رشته ادبی، هنری، کتب، جزوات و نشریات، ترجمه، پژوهش، فناوری اطلاعات، خوشنویسی و لوازم کمک آموزشی قرآنی ویژه فعالان، هنرمندان و علاقه مندان عرصه قرآن کریم در پایتخت برگزار می شود.

به گزارش  نداي مردم ، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین کوششی دبیر شورای عالی قرآن شهرداری تهران با اعلام این خبر اظهار داشت: نخستین جشنواره آثار و محصولات قرآنی با هدف شناسایی، معرفی و حمایت از ابتکارات و محصولات فاخر قرآنی و ایجاد زمینه برای استانداردسازی و ضابطه مندی تولیدات قرآنی، توسط شورای عالی قرآن شهرداری تهران و با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و اتحادیه موسسات قرآنی استان تهران برگزار می شود.

وی کار قرآنی را وظیفه هر مسلمان دانست و افزود: انصافا در این چند سال شهرداری تهران با رویکرد گسترش فعالیت های قرآنی اقدامات بسیاری را در این زمینه انجام داده است.

مشاور و مدیرحوزه معاونت اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ادامه داد: حمایت شهرداری تهران از موسسات و تشکل های قرآنی به عنوان شبکه های مردمی در دستورکار قرار داشته است و این اقدام در قالب نمایشگاه قرآنی شمیم وحی صورت گرفته و هم اکنون در قالب مصوبه شورای اسلامی شهر تهران لازم الاجراست.

وی با اعلام اینکه امسال نخستین جشنواره آثار و محصولات قرآنی «شمیم وحی» در ۱۱ محور، سه فصل و ۳۴ رشته برگزار می شود؛ افزود: این جشنواره در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» اجرا می شود و گستره عمل آن تمامی موسسات، خانه های قرآنی، هنرمندان، اساتید و علاقه مندان حوزه قرآن کریم را در بر می گیرد.

کوششی، با اشاره به محورهای ۱۱ گانه نخستین جشنواره آثار و محصولات قرآنی «شمیم وحی» اظهار داشت: این جشنواره در محورهای مصحف شریف، ادبی، ترجمه قرآن کریم، کتب قرآنی، جزوات قرآنی، نشریات قرآنی، آثار هنری قرآنی، پژوهش های قرآنی، فناوری اطلاعات در حوزه قرآن کریم، خوشنویسی قرآن و لوازم کمک آموزشی قرآنی برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه محور ادبی این جشنواره شامل رشته های شعر، داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی با مضامین قرآنی است، افزود: علاقه مندان برای شرکت در محور آثار هنری نیز می توانند در رشته هایی چون نقاشی، تذهیب، معرق، منبت، طراحی پستر، صنایع دستی، تواشیح، سرودهای مذهبی، فیلم کوتاه و انیمیشن با مضامین قرآنی آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

دبیر شورای عالی قرآن شهرداری تهران خاطرنشان کرد: فعالان قرآنی، مدیران موسسات و تشکل های قرآنی، نخبگان تلاشگر عرصه قرآن کریم و سایر شهروندان و متقاضیان برای شرکت در این جشنواره تا سی ام بهمن ماه مهلت دارند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی www.tfquran.com مراجعه نمایند.

به گفته حجت الاسلام کوششی، آثار ارسالی پس از ارسال داوری و در مراسم اختتامیه این جشنواره که اسفندماه برگزار می شود؛ به صاحبان برترین آثار در هریک از رشته های جشنواره، جوایزی اهدا خواهد شد.

دیدگاه کاربران