عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه یک :

آماده باش سه روزه نیروهای برف روب در شمال تهران

کد خبر: 83711
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۵۷ ب.ظ

با آغاز دور جدید بارش ها نیروهای ستاد برف روبی شهرداری منطقه یک سه روز به صورت آماده باش، عملیات برف روبی را در معابر شمال تهران انجام دادند.

به گزارش نداي مردم، مهندس مجید نوربخش معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری این منطقه با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: دور جدید بارش‌ها از پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه در محدوده شمالی تهران آغاز شد و نیروهای برف روب با تجهیزات کامل در ستادهای برف روبی مستقر و خدمات لازم را ارائه دادند.

وی گفت: با شروع اولین برف پاییزی تا کنون علاوه بر پخش شن مخصوص در معابر شمال تهران بیش از ۵۰۰ تن محلول مخصوص نیز در معابر اصلی، بزرگراه‌ها و… پخش شده است که این محلول در سایت مرکزی با استفاده از مواد یخ زدا تهیه و از طریق تانکرهای نواحی و… بارگیری و جهت جلوگیری از لغزندگی و یخ زدگی معابر قبل از شروع برف پخش می‌شود.

معاون شهردار منطقه یک تصریح کرد: در معابر نیز بیش از ۶۰۰ مخزن زرد رنگ برای دپوی کیسه‌های شن در نظر گرفته شده است که بعد هر بارش شارژ مجدد می‌شوند.

نوربخش تصریح کرد: امسال ستاد برف روبی شهرداری منطقه یک برای انجام عملیات، بیش از۱۸ دستگاه کامیون و کامیونت مکانیزه سازمان پسماند و ۲۰ کامیون تیغه برف روب این سازمان و همچنین ۱۵ دستگاه گریدر، ۱۴ دستگاه لودر و بیل مکانیکی، ۳۲ کامیون برف روب، ۱۸ کامیون محلول پاش، ۴۳ نیسان و ۸۰ خاور را در اختیار دارد.

وی افزود: همچنین بیش از ۴۰۰ نیروی انسانی آماده خدمات رسانی به شهروندان در ستادهای برف روبی مستقر هستند.

دیدگاه کاربران