عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزیر راه و شهرسازی:

خط سه مترو تهران به سیستم ریلی برون شهری متصل می شود/ توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی کلید خورد

کد خبر: 83733
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۱۶ ب.ظ

تقی زاده اظهار داشت: یکپارچه سازی حمل و نقل نرم افزاری یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش نداي مردم ،مهرداد تقی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در نشست خبری در خصوص برخی از فعالیت های معاونت حمل و نقل اظهار داشت: مبحث یکپارچه سازی سیستم حمل و نقل درون و برون شهری از موضاعاتی است که با تشکیل یک تیم مشترک میان سازمان های مربوطه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به یکپارچه سازی سیستم نرم افزاری توسط معاونت حمل و نقل گفت: یکی از مشکلاتی که مردم در خصوص جابجایی از مبدا به مقصد مورد نظر آزرده خاطر میکند این است که افراد اطلاعات مناسب از مسیرها و زمان حرکت وسایل نقلیه در دست ندارند به همین دلیل معاونت در نظر دارد تا سیستمی مبتنی بر ارائه ی این اطلاعات به مسافران در قالب سایت اینترنتی در دسترس عوام قرار دهد.

تقی زاده با بیان اینکه در گذشته تیم های حمل و نقل و شهرسازی به صورت منفک اقداماتی را انجام میداده اند ادامه داد: بعضا اقدامات سازمان های یاد شده تاثیرات بسیاری بر افزایش ترافیک شهری و افزایش آلودگی هوا را در پی داشته است بدین سبب اقداماتی در خصوص توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی به صورت جدی با ارائه و بررسی برنامه هایی مدون در دستور کار قرار گرفته که نقشه ها و سیستم های ارائه شده برای ارتباط حمل و نقل درون و برون شهری در حال پیگیری و بررسی است.

وی در خصوص مذاکرات و اقدامات در بخش بین الملل اشاره داشت: در برخی موارد مذاکرات نتایج مطلوبی را برای کشور به دنبال نداشته که در این رابطه مذاکرات معاونت حمل و نقل مبتنی بر امتیاز گیری از کشور های دیگر برای بهبود زیر ساخت های ناوگان حمل و نقل در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اتصال مترو درون شهری تهران با برون شهری گفت: با ایجاد تونلی مقرر است تا خط سه مترو تهران به سیستم ریلی برون شهری متصل گردد تا افراد از طریق تونل زیر زمینی ایستگاه قطار برون شهری به مترو داخلی ارتباط یابند که در این خصوص طرح ارائه شده و در جلسه ای با شرکت مترو به تفاهم رسیده ایم که البته به جهت هزینه بالا، بخشی از تونل به دست شرکت مترو و بخش دیگر هم توسط معاونت حمل و نقل ساخته شود.

وی با اشاره به اجرایی شدن بخشی از این طرح افزود: در صورت تخصیص و اعتبار دهی سازمان های مربوطه این طرح در مرحله ی بهره برداری قرار خواهد گرفت.

دیدگاه کاربران