عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 :

کاشت ۲۰۰ هزار گل لاله در شمال شرق تهران

کد خبر: 83735
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۱۹ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اقدامات نوروزی این حوزه خبر داد و گفت: در آستانه بهار ۹۶ دویست هزار گل لاله در سطح منطقه کاشت می شود.

به گزارش نداي مردم ؛حسین سیگارودی در این زمینه گفت: در ادامه طرح آسمان آبی زمین پاک و ارتقاء سطح سلامت و زیبایی هرچه بیشتر شهر در آستانه بهار ۹۶ و استقبال هرچه بهتر از مسافران نوروزی در شهری زیبا و سلامت، صدو بیست هزار گل لاله در طی هفته اخیر در سطح لچکی ها و بوستان های منطقه کاشت شد.

وی افزود: این طرح تا به امروز در بوستان های یاس فاطمی، الغدیر، فروردین، گلشن، آلاله، پلیس، رسالت، تولد، صدف، ارکیده، گلریز، ساحل و … اجرا شده است که تا پایان اسفند ماه در سایر بوستان ها نیز اجرا خواهد شد.

معاون خدمات شهری منطقه ۴ با اشاره به دیگر اقدامات استقبال از بهار این حوزه گفت: از دیگر فعالیت ها می توان به بازپیرایی حواشی و رفیوژ خیابان حجربن عدی به عنوان یکی از خیابان های پرتردد منطقه اشاره کرد. در این طرح انواع گونه های گیاهی نظیر پیروکانتا، بربریس، خرزهره و یاس هلندی کاشت شد.

وی افزود: گونه های مذکور اغلب دارای مقاومت بالایی نسبت به تنش های آبی هستند. این اقدام در طی ۲ هفته اخیر و در متراژ ۶۲۰۰ متر انجام شد .

سیگارودی در پایان افزود: به منظور رضایت و استقبال هرچه بهتر از مسافران نوروزی این طرح تا پایان اسفند ماه در سطح منطقه ادامه خواهد داشت.

دیدگاه کاربران