عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون هلال احمر استان البرز:

نیروهای امدادی هلال احمر در محورهای برون‌شهری البرز مستقر شدند

کد خبر: 83838
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷ ب.ظ

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: با توجه به شرایط جوی و پیش‌بینی هواشناسی، نیروهای امدادی این جمعیت در محورهای برون‌شهری استان البرز مستقر شدند.

به گزارش نداي مردم، داوود رجبی امروز اظهار داشت: طی روزهای اخیر شاهد بارش برف سنگینی در برخی از مناطق کرج به ویژه ارتفاعات بودیم.

وی افزود: گزارش‌هایی نیز مبنی بر مسدود شدن راه‌های ارتباطی چند روستا به دلیل بارش سنگین برف دریافت کردیم که با توجه به مسؤولیت‌ها و وظائف هلال‌احمر در کمترین زمان برای امداد‌رسانی به حادثه‌دیدگان احتمالی اقدامات لازم صورت گرفت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز تصریح کرد: سازمان هواشناسی طی هشداری به اعلام کرده است که احتمال سقوط بهمن و همچنین رانش زمین برای امروز تا جمعه پیش‌بینی می‌َشود.

رجبی گفت: به همین دلیل جمعیت هلال احمر ضمن اعلام آماده‌ّباش به امدادگران خود، تیم‌های تخصصی از جمله امداد کوهستان را در محورهای برون ‌شهری استان البرز مستقر کرده است.

وی بیان داشت: این اقدام با هدف تسریع در امدادرسانی و کاهش زمان رسیدن به محل حادثه صورت گرفته است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: در حال حاضر تعدادی از امدادگران هلال احمر استان البرز در محور کرج – چالوس مستقر شده و با نیروهای امدادی استان مازندران نیز در ارتباط هستیم.

رجبی ادامه داد: همچنین تعدادی از تیم‌های تخصصی امداد کوهستان در جاده طالقان مستقر هستند تا در صورت وقوع حادثه و بلایای طبیعی، برای امدادرسانی به ساکنان روستاهای این منطقه اعزام شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی و احتمال بارش برف سنگین در ارتفاعات و راه‌های روستایی و جاده‌های کوهستانی، به شهروندان توصیه می‌شود که تنها در صورت کار ضروری اقدام به مسافرت و تردد در این مسیرها کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: از سوی دیگر اقدامات لازم برای امدادرسانی به مسافرانی که بر اثر برف و کولاک در جاده‌های استان متوقف می‌شوند نیز صورت گرفته و وسائل گرمایشی، پتو و مواد غذایی و کنسرو برای زمان‌های بحرانی به طور کامل پیش‌بینی شده است.

دیدگاه کاربران