عضویت در خبرنامه الکترونیک
وکیل پایه یک دادگستری :

سهولت دسترسی به سایر مناطق شهری مهم‌ترین دلیل نوسازی بافت‌های فرسوده است

کد خبر: 83859
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲ ق.ظ

وکیل پایه یک دادگستری گفت: سهولت دسترسی به سایر مناطق شهری یکی از مهم‌ترین دلایل نوسازی بافت‌های فرسوده است.

به گزارش نداي مردم ،مجتبی فرجادآرا وکیل پایه یک دادگستری اظهار داشت: امروزه توسط سازمان نوسازی و شهرداری، بافت‌های فرسوده شناسایی و در جهت تسریع نوسازی شهر تهران بسته‌های تشویقی برای پروانه ساخت و ساز مخصوص مناطق فرسوده تهیه می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف تخریب و نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران، سهولت در دسترسی به سایر مناطق است، افزود: در صورت عدم نوسازی بناها در هنگام وقوع زلزله و تخریب ساختمان‌ها، در مناطقی مانند بازار، مشکلات جبران‌ناپذیری به بخش اقتصاد و میراث فرهنگی کشور وارد خواهد شد.

فرجاد آرا تصریح کرد: برخی بافت‌های فرسوده موجود در شهر تهران به دلایل مختلف فاقد مالک بوده و یا با وجود وراث اما هنوز در دفتر اسناد به نام مالک اولیه ثبت شده که همین امر موجب اختلال در امر نوسازی می‌شود.

وکیل پایه یک دادگستری اضافه کرد: همین امر معضلات بسیاری را به همراه دارد، زیرا در هنگام وقوع زلزله نه تنها باعث تخریب و ایجاد مشکلات اقتصادی بسیاری برای کشور می‌شود، بلکه حق بازسازی، دخل و تصرف در واحدها نیز نامشخص است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به موضوع سرقفلی واحدها توسط مسئولان موجب تسریع در امر نوسازی می‌شود، گفت: عدم توانایی پرداخت حق سرقفلی توسط برخی مالکان مانع بزرگی در جهت نوسازی بافت‌های فرسوده شهری است.

دیدگاه کاربران