عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای عالی استان ها :

مدیریت یكپارچه شهری لازمه كنترل ساختمان های نا ایمن/ضرورت حضور سایر دستگاه ها دركنار شهرداری جهت پلمپ برخی از واحدهای تجاری و اداری نا ایمن

کد خبر: 83886
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

رئیس شورای عالی استان ها گفت: در صورتی که سیاست های مرتبط با مدیریت یکپارچه شهری اجرایی شود، می توانیم با همکاری تمام نهادهای مسئول، برای تصمیم گیری در رابطه با ساختمان های نا ایمن شهر موفق تر عمل کنیم.

به گزارش نداي مردم ، مهندس مهدی چمران، گفت: پس از انجام بررسی های لازم در رابطه با ساختمان های نا ایمن کلانشهرها، پیشنهادات شورای عالی استان ها برای نحوه پلمب واحدهای نا ایمن مطرح خواهد شد.

مهدی چمران گفت: علاوه بر شهر تهران، در بسیاری از شهرها و کلانشهرهای کشور با معضل ساختمان های نا ایمن مواجه هستیم.

وی افزود: نا ایمن بودن ساختمان، تهدیدی برای شهروندان به شمار می آیند و نهادهای نظارتی نباید به سادگی از تخلفات مالکان این ساختمان ها بگذرند.

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شورای عالی استان ها در رابطه با پلمب برخی از واحدهای تجاری و اداری نا ایمن در شهرها اظهار کرد: شورای عالی استان ها در این رابطه پیشنهاداتی را ارائه خواهد کرد اما در این راستا سایر دستگاه ها نیز باید در کنار شهرداری ها باشند.

چمران در رابطه با حادثه پلاسکو و شهادت جمعی از آتش نشان ها در این حادثه تصریح کرد: در حادثه پلاسکو به دلیل صورت نگرفتن برخی اقداماتی ایمنی شاهد آتش سوزی در ساختمان و پس از آن ریزش بنا بودیم و اگر از قبل نسبت به ایمن سازی این بنا اقدام شده بود امروز با این فاجعه رو به رو نبودیم.

وی مدیریت یکپارچه شهری را یک الزام در راستای جلوگیری از فعالیت ساختمان های نا ایمن تجاری دانست و به میزان گفت: در صورتی که سیاست های مرتبط با مدیریت یکپارچه شهری اجرایی شود، می توانیم با همکاری تمام نهادهای مسئول، برای تصمیم گیری در رابطه با ساختمان های نا ایمن شهر موفق تر عمل کنیم.

دیدگاه کاربران