عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری :

تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل‌ها برای بازنشستگان/کمک‌هزینه عتبات اعلام شد

کد خبر: 83898
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۰۳ ب.ظ

رشیدی گفت: اما امسال با برنامه‌ریزی انجام شده مبلغ کمک هزینه برای هر یک از آنها از ۲۵۰ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

به گزارش نداي مردم ،عباس رشیدی،‌در رابطه با کمک هزینه بازنشستگان در ایام نوروز گفت:‌در راستای اینکه بازنشستگان ایام شادی را سپری کنند سیاست‌ها و برنامه هایی برای این ذی‌نفعان دنبال می‌کنیم چرا که احساس می‌کنیم بازنشستگان اوقات فراغت مناسبی باید در اختیارشان باشد.

وی ادامه داد: طرحی را به عنوان «در خانه بمانیم» سال گذشته اجرا کردیم و کمک هزینه‌ای که از سوی صندوق برای بازنشستگان و یک همراه در نظر گرفته شده بود که این همراه شامل همسر، فرزندان، خواهر و برادر می‌شود، برای هر یک ۲۵۰ هزار تومان که در مجموع ۵۰۰ هزار تومان اختصاص داده شده بود.

رشیدی گفت: اما امسال با برنامه‌ریزی انجام شده مبلغ کمک هزینه برای هر یک از آنها از ۲۵۰ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای سفرهای عتبات عالیات نیز به دلیل اینکه هزینه‌های این سفرها قدری گران‌تر از سفرهای داخلی است، سال گذشته برای بازنشسته و همراه ۵۰۰ هزار تومان بود که امسال آن را به ۶۰۰ هزار تومان افزایش دادیم یعنی در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه به بازنشسته و همراهش تعلق می‌گیرد.

وی گفت: این امکانات در ایام عید امسال نیز استمرار پیدا می‌کند و بازنشستگان می‌توانند توسط شرکت‌های مجری ثبت‌نام سفرهای خود را انجام دهند. شرکت‌های ما هتل‌هایی که در اختیار شرکت ایران‌گردی و جهانگردی است را به این بازنشستگان معرفی کرده و آنها می‌توانند به این شرکت‌ها مراجعه کنند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان با مراجعه به این دفاتر شرکت‌های ایرانگردی و جهانگردی می‌توانند از تخفیف‌های لازم که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد برای استفاده از اماکن اقامتی است برخوردار شوند.

وی افزود: این تخفیف‌ها محدودیتی برای داشتن همراه در سفر ندارد چرا که امکانات به قدر کافی موجود است و در صورتی که هتل‌ها امکان پذیرش داشته باشند بازنشستگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

رشیدی گفت: در واقع در ایام تعطیلات سال جدید کمک هزینه‌های سفر همچنان سر جای خود باقی است و بازنشستگان می‌توانند از آن برخوردار شوند.

دیدگاه کاربران