عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران :

استقرار ۸مددسرای سیار در نقاط مختلف شهر/افزایش ۲برابری ظرفیت مددسراهای پایتخت

کد خبر: 83902
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۳۱ ب.ظ

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به برودت هوا طی شب های گذشته و امشب از آمادگی مدیریت شهری برای ساماندهی افراد کارتن خواب خبر داد و گفت: قرار است تا ۸ اتوبوس مددسرای سیار در نقاط مختلف پایتخت مستقر شوند. ضمن اینکه مددسراها نیز برای پذیرش حدود ۵ هزار آسیب دیده تجهیز شده اند.

به گزارش نداي مردم، رضا قدیمی با تاکید بر آمادگی شهرداری تهران برای ساماندهی افراد کارتن خواب در تمامی مواقع به ویژه ایام سرد سال اظهار کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر برودت هوای تهران، پیش بینی کرده ایم تا امشب تعداد ماشین های گشت به ۳۰ خودرو افزایش پیدا کند. همچنین ۸ اتوبوس مجهز به پتو، لباس گرم و مواد خوراکی در قالب مددسرای سیار در نقاط مختلف پایتخت مستقر می شوند تا افرادی که از مراجعه به مددسراها خودداری می کنند، در این اتوبوس ها شب را به صبح برسانند.
وی تدارک ۱۰۰۰ دست پتوی نو، ۵۰۰ دست پلیور و شلوار گرم و مواد خوراکی را از دیگر اقدامات سازمان معرفی کرد و گفت: به دلیل برودت هوا، امشب ظرفیت مددسراها به دلیل شرایط اضطرار به دو برابر افزایش پیدا می کند و تحت این شرایط، آمادگی داریم تا ۵ هزار مددجو را پذیرش کنیم.
به گفته مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، شهروندان از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ می توانند در طرح ساماندهی افراد کارتن خواب در شب های سرد با مدیریت شهری همکاری کنند.
قدیمی در پایان بر همکاری مدیریت شهری با نیروی انتظامی در راستای جذب معتادان متجاهر تاکید و عنوان کرد: صبح امروز نیز ۱۰ اتوبوس در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار دادیم تا با جمع آوری معتادان متجاهر این افراد را به مراکز ماده ۱۶ ارجاع دهند.

دیدگاه کاربران