عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی :

اعزام ۲۰ گروه عملیاتی جدید برای ساماندهی برق اهواز

کد خبر: 83953
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۱۸ ق.ظ

معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی گفت: برای سرعت بخشیدن به بهسازی و شست و شوی شبکه های توزیع و پست های انتقال برق که در جریان ریرگزدها بشدت آسیب دیده اند، امکانات و تجهیزات بیشتری از دیگر مناطق کشور به اهواز گسیل شده است.

به گزارش نداي مردم ،هوشنگ فلاحتیان افزود: ۲۰ گروه عملیاتی با تجهیزات کامل از روز شنبه به منظور سرعت بخشیدن به عملیات ضربتی شست و شوی تجهیزات و تاسیسات برق اهواز وارد این شهر شده و با افزودن این گروه ها، مجموع گروه های عملیاتی به ۱۲۰ گروه افزایش یافت.

وی گفت: در ۲ روز اخیر که عملیات ضربتی ساماندهی و شست و شوی مقره ها و تاسیسات برق اهواز شروع شده در مجموع ۲۲۵ کیلومتر (در دو مرحله شامل ۱۳۳ و ۹۲کیلومتر) از شبکه های توزیع این شهر کاملا شست و شو شده است.

فلاحتیان گفت: پیش بینی ما این است که با بسیج گروه های جدید اعزامی از سراسر کشور که با رغبت و روحیه عالی به منطقه آمده اند بتوانیم رکورد جدیدی در حجم شست و شوی شبکه توزیع برق اهواز ثبت کنیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق افزود: این حجم عملیات معادل یک پانزدهم کل شبکه توزیع برق اهواز است.

فلاحتیان با بیان اینکه از یکشنبه ۳۰ گروه عملیاتی جدید دیگر از ۴۰ شرکت توزیع برق سراسر کشور با تجهیزات کامل وارد اهواز می شوند، پیش بینی کرد طبق برنامه تا قبل از بیستم اسفند ماه عملیات شست و شو و تعویض مقره های برق اهواز به اتمام برسد.

وی گفت: از روز یکشنبه مقداری از تجهیزات مورد نیاز وارد اهواز می شود تا کمبودی برای سرعت بخشیدن به عملیات ضربتی ساماندهی و بهسازی شبکه برق اهواز نداشته باشیم.

* ۲ هزار و ۱۰۰دکل فوق توزیع و انتقال برق

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: علاوه بر گروه های اعزامی برای شست و شوی شبکه توزیع برق اهواز، ۷۰ گروه دیگر از شرکت های برق منطقه ای سراسر کشور نیز برای شست و شوی ۲هزار و ۱۰۰دکل فوق توزیع ۴۰۰ ، ۲۳۰ و ۱۳۲ کیلوولت که خارج از اهواز وظیفه انتقال برق از نیروگاه ها به این شهر را برعهده دارند، مشغول کار هستند.

وی گفت: این بخش از عملیات که بسیار حساس و سنگین است از دو روز پیش با مشارکت گروه های اعزامی از سراسر کشور شروع شده و تاکنون ۶۰دکل انتقال برق به طور کامل شست و شو شده است.

فلاحتیان با بیان اینکه برای اجرای عملیات ضربتی بهسازی و شست و شوی شبکه توزیع برق و فوق توزیع اهواز شخصا هدایت عملیات را برعهده گرفته، افزود: تعداد دیگری از مدیران و مسئولان وزارت نیرو از جمله مدیرعامل توانیر و معاون وی برای نظارت بر عملیات شست و شو و بهسازی شبکه برق اهواز وارد استان خوزستان می شوند.

وی گفت: همه تلاش ما این است که تا بیستم اسفندماه امسال این عملیات سنگین و طاقت فرسا را به پایان برسانیم و برای رسیدن به این هدف از همه امکانات، نیروها و کارشناسان صنعت برق کشور استفاده می کنیم.

* گرد و غبار آمد ولی آسیبی وارد نکرد

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با وجود آن که استان خوزستان تحت تاثیر یک توده گرد و خاک قرار گرفت ولی مشکلی در برق شهرهای استان پیش نیامد.

وی گفت: اگر مقدار کمی رطوبت و بارش اندکی روی تاسیسات برق بنشیند باز برق استان با مشکل و خاموشی مواجه خواهد شد که امیدواریم چنین نشود.

وی گفت: در سال های اخیر پدیده گرد و غبار بارها در استان رخ داد ولی در روز هشتم بهمن ورود توده گرد و غبارو متعاقب آن رطوبت بالای ۹۷درصدی سبب چسبندگی ریزدگردها به تاسیسات برق و قطعی برق شد.

به گزارش ایرنا، در هشت روز اخیر ۱۳ شهرستان استان خوزستان از جمله کلانشهر اهواز با قطعی گسترده و طولانی مدت برق، آب و تلفن رو به رو شدند و فعالیت اقتصادی، اداری و آموزشی در این مناطق مختل شد.

دیدگاه کاربران