عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو :

تجهیز پارک کودکان معلول درمنطقه۲

کد خبر: 83975
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸ ق.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از نصب تجهیزات بازی کودکان معلول در بوستان شهرآرا خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،عباس صمدیان با اعلام این خبر گفت: بازی در تقویت جسم و روح کودک تأثیر زیادی دارد و کودک در بازی با سایر کودکان، چگونگی ایجاد ارتباط با آنان را یاد می گیرد، دیگران را بهتر می شناسد و از خود نیز شناخت بهتری پیدا می کند. بازی، عواطف و احساسات کودک را بیدار می کند و او را به سوی زندگی اجتماعی و قبول مسئولیت ها راهنمایی می کند و در همین راستا و با هدف استفاده بیشتر کودکان به ویژه کودکان معلول تجهیزات بازی کودکان معلول در بوستان شهرآرا در منطقه دو نصب شد.

صمدیان با بیان این که توجه به نیازهای کودکان در احداث، تجهیز، ایمن سازی و استانداردسازی زمین های بازی و مکان های تفریحی در بوستان ها همواره مورد توجه مدیران و مسئولان شهری بوده است، افزود: ترس ها و نگرانی های کودکان، در بازی آنها مشهود است. همچنین کودک از طریق بازی یاد می گیرد که چگونه در استفاده از وسایل با دیگران شریک شود و حس تعاون و احترام به دیگران را در خود تقویت کند؛ لذا با توجه به اهمیت موضوع اداره فضای سبز منطقه وظیفه خود دانسته تا با ترمیم و جایگزینی وسایل بازی قدیمی به وسایل بازی پلی اتیلن گامی موثر در جهت رشد و یادگیری امیدهای آینده کشور بردارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با برشمردن ویژگیهای وسایل پلی اتیلن گفت: وسایل بازی نصب شده از جنس پلی اتیلن می باشد که جزء گروه محصولات سبز بوده و هیچ نوع آلودگی زیست محیطی نداشته و قابل بازیافت هستند.

بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، وی خاطرنشان کرد: تمام محصولات تا ۸۰ درجه سانتیگراد دمای محیط هیچگونه تغییر فرمی نداشته و قابلیت احتراق ندارند. از دیگر امتیازات این مجموعه های پلی اتیلنی عدم انتقال گرمای هوا به کاربر و همچنین عدم زنگ زدگی می باشد.

صمدیان با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک تجهیزات بازی کودکان معلول نیز در بوستان های سطح منطقه نصب خواهد شد، ادامه داد: تجهیز و ایمن سازی فضاهای بازی کودک در تمام بوستانهای منطقه را در دستور کار خود قرار داده‌ایم ؛به طوری که درحال حاضر کلیه فضاهای بازی کودکان در بوستانها مجهز به کفپوش استاندارد بوده و علاوه بر بازدید مستمر ناظرین فضای سبز منطقه نیز به صورت دوره ای از وسایل بازی بوستان ها بازدید می کنند.

دیدگاه کاربران