عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 21

كارگاه های آموزشي تفكيك پسماند در مساجد و مدارس

کد خبر: 83981
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

كارشناسان آمار و اطلاع رساني اداره بازیافت معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ اقدام به برپايي مستمر كارگاه های آموزشي تفكيك پسماند در مبدا در سطح این منطقه کردند.

به گزارش نداي مردم ، علی عسگری رییس اداره پسماند معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ در راستاي اجرای سياست هاي سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران و به منظور فرهنگ سازي و ترغيب هر چه بیشتر شهروندان به كاهش توليدپسماند و تفكيك از مبدا پسماند خشك و تر
اظهار داشت: آموزش هاي لازم در خصوص شيوه هاي كم حجم سازي پسماند ها ، تفكيك از مبداء پسماند خشك از تر و نقش آن در حفظ منابع طبيعي و محيط زيست به شهروندان ساکن در این منطقه ارائه و بروشور های آموزشي با موضوع تفكيك پسماند و همچنين نايلون آبي رنگ زيست تجزيه پذير بین آنها توزيع شد.

وی با بیان اینکه گسترش فرهنگ کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدا در جامعه جز با مشارکت شهروندان میسر نمی‌شود،تصریح کرد: گسترش فرهنگ کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدا در جامعه جز با مشارکت شهروندان میسر نمی‌شود و تشکیل گروه‌های مردمی برای حفاظت از محیط زیست از جمله اقدامات مهم در این زمینه می‌باشد.

رئیس اداره پسماند در پایان خاطرنشان کرد: اطلاع مردم از عوارض ناشی از تجمع پسماند و عدم تفکیک پسماند تر و خشک از مبدا هم‌چنین اهمیت بازیافت آن در کاهش بیماری‌ها و حفاظت از محیط زیست شهرمان، مولفه ای تاثیرگذار در حفظ میراث محیط زیست برای آیندگان خواهد بود.

بنابراین گزارش، در همین راستا بالغ بر۲۳۶ کارگاه آموزشی در مدارس و مساجد سطح منطقه و همچنین ۵۲۵ خانوار به صورت چهره به چهره از آموزش های لازم در خصوص موضوعات مرتبط با حفظ محیط زیست و بازیافت و تفکیک پسماند از مبدا ء بهره مند شده اند.

دیدگاه کاربران