عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۷ :

۹ نقطه حادثه خیز منطقه ۷ ایمن سازی می شود

کد خبر: 84017
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۳۶ ق.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۷ از اجرای طرح شناسایی و ایمن سازی ۹ نقاط حادثه خیز معابر عمومی این منطقه خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، امیرحسین حیدرنیا با اعلام این مطلب افزود: ۳ نقطه حادثه خیز منطقه با هدف ارتقای ایمنی تردد وکاهش حوادث رانندگی شناسایی و ایمن سازی آنها در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: میدان سپاه، تقاطع خیابان شهید قندی شریعتی و تقاطع شهید کابلی به بزرگراه رسالت از جمله نقاط حادثه خیزی است که اصلاح هندسی در آنها با هدف ایمن سازی و جلوگیری از حرکات تداخلی اجرا شده است.

معاون شهردار منطقه ۷ با تاکید بر اینکه تا ۱۵ فروردین ماه، ۹ نقطه حادثه خیز سطح منطقه ایمن سازی خواهد شد، یادآور شد: اصلاحات ایجاد شده با تکیه بر اقدامات کارشناسی و به منظور کاهش حجم ترافیک، کاهش زمان تاخیر و افزایش ایمنی در سطح منطقه انجام شده است. همچنین اصلاحات هندسی با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی نسبت به تمرکز جمعیتی در سطح منطقه انجام می شود.

وی از راه اندازی پل عابر پیاده مکانیزه بوستان شهروند واقع در بزرگراه صیاد شیرازی تا پایان هفته آینده با هدف ارتقاء سطح ایمنی تردد شهروندان به ویژه سالمندان خبر داد و خاطرنشان کرد: افزایش تعداد پل‌های عابر پیاده مکانیزه تمایل شهروندان برای استفاده از پل و عبور از عرض خیابان را بیشتر می‌کند که نتیجه آن امنیت تردد در سطح شهر است. همچنین با کمتر شدن میزان تردد عابران پیاده در عرض معابر ترافیک شهر نیز روان‌تر می‌شود و میزان بروز حوادث کاهش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه پل های مکانیزه از اهمیت و کارایی بسیار زیادی برای سالخوردگان و کودکان برخوردار است، یادآور شد: احداث پل های عابر پیاده مکانیزه و زیرگذرهای عابر پیاده موجب کاهش ترافیک در خیابانها و تسهیل در عبور و مرور ایمن افراد می شود.

دیدگاه کاربران