عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیر اجرائی شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی حمل‌ونقل عمومی :

كنفرانسی که به شانزدهمین دور برگزاری رسید

کد خبر: 84058
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹ ق.ظ

دبیر اجرائی شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی حمل‌ونقل عمومی از برگزاری آن در روزهای ۱۰ و ۱۱ اسفندماه در مرکز همایش‌های برج میلاد خبر داد

به گزارش نداي مردم ،محمود صفارزاده با اشاره به دستآوردهای خوب ۱۵ کنفرانس گذشته، اظهار داشت: تا به این تاریخ ۱۴۶۰ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده و قرار است ۲۰۰ مقاله برگزیده از این تعداد در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی حمل‌ونقل ارائه شود.

وی در ادامه سخنان خود در گفت‌وگو با این شبکه خبری، تصریح کرد: هم‌زمان با برگزاری کنفرانس نمایشگاه آخرین دستآوردهای حوزه حمل‌ونقل و ترافیک در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

صفارزاده با بیان این مطلب که «۱۸ کارگاه تخصصی خارجی و ۷ نشست هم‌زمان در حاشیه برگزاری کنفرانس دایر خواهد شد»، افزود: تمامی وزارت‌خانه‌ها، شهرداری کلان‌شهرها، نیروهای پلیس و محققان و پژوهشگران حمل‌ونقل به شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی حمل‌ونقل دعوت هستند.

معاون تحقیقات مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی با اشاره به این‌که تا به این ساعت حضور مهمانان سیاسی در زمان افتتاح کنفرانس مشخص نشده است، ابراز داشت: امیدوار هستیم تا یکی از سران سه قوه به دلیل اهمیت محور کنفرانس حضور پیدا کنند.

وی درباره مهم‌ترین محورهای کنفرانس نیز گفت: حمل‌ونقل همگانی، مديريت سيستم‌های حمل‌‌و‌نقل و ترافیک، برنامه‌ريزي حمل‌و‌نقل و شهرسازی و مهندسی ترافیک از جمله بخش‌هائی هستند که به همراه بقیه محورها در دو روز برگزاری کنفرانس مورد بررسی قرا می‌گیرد.

صفارزاده خاطرنشان کرد: در روز سوم تور سیاحتی و گردشگری برای شرکت کنندگان در کنفرانس پیش‌بینی شده که تمهیدات لازم در این‌باره نیز اندیشیده شده است.

شهردار تهران نیز به منظور همراهی با شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی حمل‌ونقل طی پیامی گفته: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در حوزه مدیریت شهری، تولید دانش و استفاده از روزآمدترین تجارب دنیا در این زمینه است، مبحث توسعه پایدار یکی از ارکان اساسی هر جامعه‌ای است که در این میان، توسعه پایدار در حوزه حمل‌ونقل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، از این‌رو حمل‌ و بخشی از سبک زندگی، هویت و سلامت جسمی و روانی افراد خواهد بود.

امروزه مهم‌ترین چالش ما در شهر تهران، آلودگی هوا و آلودگی صوتی است که به منظور فائق آمدن بر این چالش، توسعه حمل‌ونقل عمومی با تاکید بر ساخت و تکمیل شبکه ریلی در اولویت بوده و همچنین در کنار طرح جامع شهر تهران، توسعه کالبدی آن برای کاهش سفرهای طولانی و توجه به تکنولوژی روز برای مدیریت تقاضای سفر، از جمله برنامه‌های قطعی شهرداری تهران است.

دیدگاه کاربران