عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون بهداشتی وزیر بهداشت و درمان :

طرح خدمات بهداشتی برای ۱۰ میلیون نفر جمعیت حاشیه نشین شهری فراهم شد

کد خبر: 84099
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۱۸ ب.ظ

معاون بهداشتی وزیر بهداشت و درمان گفت که طرح خدمات بهداشتی برای ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرهای کشور فراهم شده است.

به گزارش  نداي مردم،علی اکبر سیاری روز سه شنبه در جمع کارکنان و پزشکان مازنی در دانشکده پیامبر اعظم (ع) ساری افزود : در مجموع ۲۸ میلیون جمعیت روستایی ، عشایری، و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت از الویت های خدمات رسانی بهداشتی و درمانی طرح تحول نظام سلامت قرار دارد.
وی اضافه کرد : دولت در سه سال اخیر ۱۵ هزار میلیارد ریال برای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی در سطح کشور هزینه کرده که ۷ برابر دولت گذشته است.
وی میزان اعتبار هزینه شده در یک دهه گذشته در حوزه بهداشت و درمان را حدود ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرده است.
* صدور کارت سلامت بهداشتی برای میانسالان
معاون وزیر بهداشت گفت که برای اجرای بهتر خدمات دهی به مردم به خصوص اقشار در معرض خطر بیماری ( میانسالان۳۰ تا ۶۰) کارت سلامت برای این گروه سنی صادر می شود.
به گفته وی ، این گروه سنی متناسب با نوع خطر بیماری ها ، کارت سبز، زرد، نارنجی و قرمز دریافت می کنند.
دکتر سیاری اظهارداشت : براساس آمار حدود ۵ درصد از جمعیت کشور در رنج کارت قرمز قرار دارند و این گروه سنی به خدمات بهتری نیاز دارند.
* احداث ۱۰ هزار واحد بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاها
معاون وزیر بهداشت افزود : در سه سال اخیر در قالب طرح تحول نظام سلامت حدود ۱۰ هزار مرکز بهداشتی و درمانی در سطح روستاها و شهرهای کوچک کشور به بهره برداری رسید.
دکتر سیاری اظهارداشت : در این مدت ۲۰ هزار واحد بهداشتی و درمانی نیز بازسازی و مرمت شده است.
وزیر بهداشت به همراه یک هیات از این وزارتخانه امروز در ساری به طور همزمان ۶۵۷ واحد بهداشتی در کشور و ۶۸واحد را در مازندران به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

دیدگاه کاربران