عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲ :

برگزاری نخستین المپیاد علمی-ورزشی مدارس منتخب تهران در منطقه ۲۲

کد خبر: 84102
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۳۶ ب.ظ

نخستین المپیاد علمی- ورزشی مدارس منتخب شهر تهران با مشارکت آموزش و پرورش و به میزبانی شهرداری منطقه ۲۲ در اردوگاه شهید میرحسینی برگزار شد.

به گزارش نداي مردم ،فروتن معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه هدف از برگزاری این المپیاد علمی ورزشی را افزایش خلاقیت و فعالیت های فکری و مبارزه با بازی های مخرب رایانه ای، ایجاد شور و نشاط و حسن همکاری گروهی میان گروه‌های دانش آموزی برشمرد و گفت: مسابقات علمی-ورزشی مدارس منتخب شهر تهران با مشارکت اداره آموزش و پرورش در رشته های ورزشی فوتسال، پینگ پنگ – فوتبال دستی- دو سرعت – درازنشست – طناب زنی – تیر اندازی – دارت – تیرو کمان – مچ اندازی و مسابقات علمی شامل پرواز تخم مرغ، پل ماکارونی و موشک آبی در اردوگاه شهید میر حسینی برگزار شد. این دوره از مسابقات با حضور ۱۰۰۰ دانش آموز از مدارس منتخب شهر تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره از مسابقات هر یک از تیم ها با ساختن سازه و قراردادن تخم مرغ در آن و پرتاب از ارتفاع ۱۸ متری تلاش کردند ضمن سالم نگه داشتن تخم مرغ در برخورد با زمین، توانمندی خود را در ساخت سازه در معرض قضاوت هیات داوران قرار بگذارند. همچنین شرکت کنندگان با استفاده از ماکارونی و چسب، سازه هایی ساختند که بتواند نیرویی چندین برابر وزن خود را تحمل نمایند.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲ در ادامه از مشارکت دانش آموزان در این فعالیت علمی ورزشی تقدیر کرد و گفت: دوری از فعالیت های ورزشی یکی از عوامل بروز مشکلات جسمی در بین دانش آموزان است که برای توسعه فعالیت های ورزشی در مدارس نیازمند برنامه های منسجم در حوزه های مختلف می باشد و لازم است دانش آموزان در کنار تحصیل دانش به سلامت جسم و روح خود هم اهمیت دهند و برگزاری المپیادهای علمی ورزشی بستر این مهم را فراهم می کند.

دیدگاه کاربران