عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزیر نیرو :

۴۸ سد سال جاری در کشور بهره برداری شد

کد خبر: 84175
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸ ق.ظ

معاون وزیر نیرو گفت: ۴۸سد با ظرفیت ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب در سال جاری در مناطق مختلف کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش نداي مردم ، محمد حاج رسولی ها روز جمعه در آئین کلنگ زنی انتقال آب به سه هزار و ۱۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی منطقه خان احمد شهرستان باشت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت که در برنامه سوم توسعه، ۳۵ سد با ظرفیت ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب در کشور بهره برداری شد که نشان دهنده تلاش دولت برای توسعه زیرساخت های مهار آب های سطحی است.

وی تصریح کرد که سالانه بین ۳۵ تا ۴۰ میلیارد متر مکعب روان آب در کشور مهار می شود.

معاون وزیر نیرو بیان کرد که سالانه ۳۰ میلیارد متر مکعب آب نیز از طریق سفره های زیر زمینی در کشور تامین می شود.

حاج رسولی ها با یادآوری این نکته که مصرف سالانه آب کشور ۱۰۰ میلیارد متر مکعب است، بیان کرد: نیازمند ساخت سد و مدیریت مصرف آب برای ایجاد تعادل بین آب موجود و میزان مصرف واقعی در کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه میانگین بارندگی های سال جاری کشور تا هفته گذشته ۸۸ میلیمتر بوده است، افزود: در مدت چند روز گذشته با بارش های خوب میانگین بارندگی در کشور به ۱۳۷ میلیمتر رسید.

حاج رسولی ها تصریح کرد: طرح های آبرسانی به سه هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی امامزاده جعفر و سه هزار و ۱۰۰ هکتار از زمین های منطقه خان احمد در شهرستان باشت جزء طرح های مهم آب و خاک کشور است که بهره برداری از این ۲ طرح مهم نقش اثرگذاری در بهره وری بهینه از آب در کشور دارد.

طرح آبرسانی به سه هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی منطقه خان احمد در جنوب کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان کشوری و استانی کلنگ زنی شد.

دیدگاه کاربران