عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس سازمان محیط‌زیست

اجرای طرح کاشت نهال در باغ ملل پارک پردیسان

کد خبر: 84227
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۳:۱۱ ب.ظ

بانک ملی ایران به عنوان بانک حامی محیط‌زیست به مناسبت شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست، در طرح کاشت نهال با نام و یادبود کشورهای جهانی در باغ ملل پارک پردیسان مشارکت کرد.

به گزارش نداي مردم ، در مراسمی که با حضور رییس سازمان محیط‌زیست، عضو هیات‌مدیره بانک ملی ایران، اریک سولهایم معاون دبیرکل سازمان ملل و تنی چند از وزرا و مسئولان کشورهای اتحادیه اروپا، ایتالیا، آلمان، فرانسه و هلند برگزار شد، تعدادی نهال به عنوان نمادهایی از کشورهای جهان کاشته شد.

معصومه ابتکار رییس سازمان محیط‌زیست در این مراسم طی سخنانی ضمن قدردانی از بانک ملی ایران و همچنین حضور نمایندگان کشورهای مختلف گفت: بانک ملی ایران از دیرباز حامی خوبی برای سازمان محیط‌زیست بوده و این بانک همیشه از طرح‌های توسعه فضای سبز و بهبود محیط‌زیست حمایت کرده است.

همچنین جیان لوکا گالتی وزیر محیط‌زیست ایتالیا با ابراز امیدواری از توسعه طرح‌های محیط‌ زیستی در ایران گفت: درختان نشانه حیات هستند و هر چه این درختان قوام بیشتری داشته باشند، نشانگر تقویت روابط ما با کشور ایران است.

در ادامه معاون دبیرکل سازمان ملل و معاون وزیر محیط‌زیست آلمان و دیگر مسئولان سخنانی در تاثیر این چنین طرح‌هایی در روابط بین‌الملل و توسعه محیط‌زیست ارائه کردند.

در این مراسم نهال‌هایی به رسم یادبود به نام بانک ملی ایران و هر یک از کشورهای مورد اشاره در باغ ملل کاشته شد.

برات کریمی عضو هیأت‌مدیره بانک ملی ایران نیز در این مراسم گفت: افراد تاثیرگذار در بهبود کیفیت و وضعیت محیط زیست برای همه مردم جهان بسیار ارزشمند هستند چرا که تلاش آنها باعث می‌شود محیط زیست زنده بماند و همه می‌دانیم که امروزه محیط زیست با اقتصاد جهان و زندگی مردم گره خورده و عجین شده است.

وی افزود: بانک ملی ایران با قدمت حدود ۹۰ سال و داشتن سه هزار و ۳۰۰ شعبه در داخل کشور و ۱۷ شعبه در خارج از کشور و همچنین ۴۰ هزار نفر کارمند، بزرگ‌ترین بانک ایران محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تاریخچه تأسیس بانک ملی ایران و علاقه مردم ایران به این بانک، به تبیین دستاوردها و خدمات مختلف این بانک پرداخت و تاکید کرد: این بانک وظیفه خود می‌داند که از سیاست‌های جهانی محیط زیست حمایت کامل کند.

کریمی با اشاره به تفاهمنامه‌ای که بانک ملی ایران با سازمان محیط‌زیست امضا کرده‌ است، گفت: ما متعهد و معتقد به حمایت کامل از محیط‌زیست هستیم و بر طبق این تفاهمنامه در سیستم‌های گرمایشی در شعب بانک ملی ایران، از انرژی‌های خورشیدی استفاده می‌کنیم.

وی گفت: براساس این تفاهمنامه در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی، ابتدا از سازمان محیط‌زیست مجوزهای زیست‌محیطی اخذ می‌شود و سپس تسهیلات را پرداخت می‌کنیم.

وزیر محیط زیست ایتالیا نیز در این مراسم گفت: در کنار هم زیستن و با هم بودن، توانایی لازم را به ما می‌دهد که با تغییرات جوی و شرایط مختلف به خوبی مواجه شویم.

وی افزود: ما وظیفه اخلاقی، وجدانی و اعتقادی داریم که قدم‌های راسخ برای بهبود وضعیت زندگی نسل‌های آینده برداریم. این روحیه‌ای بود که ما را ترغیب کرد که در کنار شما باشیم و به همراه یکدیگر در این راه قدم برداریم.

مدیرکل محیط زیست اتحادیه اروپا نیز در این نشست با اشاره به برنامه‌های پیش‌رو و در دست اقدام برای حمایت از محیط‌زیست اظهار داشت: همه از مشکلات زیست‌محیطی صحبت می‌کنند و این واقعیتی است که وجود دارد ولی ما باید فرصت‌هایی را فراهم کنیم که برای نجات درختان و گیاهان کار کنیم چرا که کار در این راستا، صلح را به ارمغان می‌آورد.

دیدگاه کاربران