عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار تهران :

همه چیز درباره تبدیل وضعیت کارکنان مدیریت شهری تهران

کد خبر: 84261
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

معاون شهردار تهران مراحل تبدیل وضعیت کارمندان شهرداری تهران را تشریح کرد.

به گزارش نداي مردم ،جعفر تشکری هاشمی  ضمن تشریح مراحل تبدیل وضعیت کارکنان مدیریت شهری تهران گفت: با توجه به جلساتی که از اوایل سال ۹۴ معاون انسانی وقت با سازمان اداری – استخدامی داشتند، پیش بینی هایی شد که همکاران قرارداد موقت شهرداری تهران به قرارداد دائمی یا ثابت آزمایشی شهرداری تبدیل شوند. بنابراین قرار نبود استخدامی جدیدی انجام شود و همکارانی که سال ها با ما همکاری داشتند تبدیل وضعیت می شدند.

وی افزود: از سال گذشته بررسی این موضوع در دستور کار قرار گرفت و مجوزهای لازم داده شد و سازمان بازرسی کشور هم به اشکالات نظام قراردادی ما پیشنهاداتی داد که بر اساس آنها و مذاکراتی که با سازمان استانداردها داشتیم موضوع تبدیل وضعیت ۵ هزار نفر از همکاران شاغل که حداقل سه سال سابقه کار و حداکثر دارای بیش از ۲۰ سال سابقه کار داشتند را در اولویت قراردادیم.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: براساس قوانین موجود ما شرایط را اعلام کردیم و همکارانی که شرایط را رعایت کرده بودند اگر عینا مطابق شرایط ثبت نام می کردند قائدتا بایستی حدود ۶ هزار و ۷۰۰ تا ۶ هزار و ۹۰۰ نفر همکار واجد شرایط برای آزمون می داشتیم. البته همکاران قراردادی بیشتر از این هستند.

تشکری هاشمی اضافه کرد: براساس پیش بینی ما ۲۰۰ نفر بیشتر از این تعداد در آزمون سنجش ثبت نام کردند که البته واجد شرایط نبودند و طبیعتا در آزمونی که در نیمه بهمن ماه برگزار شد این دوستان شرکت کردند. ما برای اینکه کار دقیق باشد از سازمان سنجش که نهادی صاحب صلاحیت در برگزاری آزمون های علمی است درخواست کردیم تا طی تفاهم نامه ای برگزاری آزمون شامل ثبت نام، طراحی سوالات، برگزاری و اعلام نتایج را انجام دهد و خوشبختانه این کار در مرحله اول با موفقیت کامل انجام شد.

وی تصریح کرد: در واقع آنچه تاکنون انجام شده دقیقا براساس برنامه ای بوده که پیش بینی کرده بودیم و همکاران ما هم مشارکت خوبی داشتند و با آزمونی بدون اشکال این کار را انجام دادیم و تا قبل از پایان سال مرحله دوم آزمون هم برگزار خواهد شد. زیرا بر اساس ابلاغیه سازمان اداری استخدامی پیش بینی شده بود که در دو نوبت آزمون استخدامی برگزار شود چون ممکن است به هر دلیلی همکاران ما نتوانند در آزمون شرکت کنند. به عنوان مثال در زمان آزمون برخی از همکاران ما درگیر حادثه پلاسکو بودند و آمادگی لازم را نداشتند یا در مشاغل شیفتی حضور داشتند.این افراد جزئی از همان ۶ هزار و ۷۰۰ نفر هستند.

تشکری هاشمی تاکید کرد: با این وجود آزمون و قبولی در آن بخشی از شرایط استخدامی است. درست است که شرط لازم است اما باید حتما امتیاز علمی را کسب کرده باشند و بعد از این سایر امتیازات جمع می شود و ۵ هزار نفر اولی که بالاترین امتیاز را آورده باشند قراردادشان به دائمی تبدیل خواهد شد.

وی گفت: البته درباره معلولان و جانبازان شرایط ویژه ای در نظر گرفته ایم. چراکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد جانبازان و معلولان دستورالعمل را رعایت می کنیم و خوشبختانه تعداد این افراد مازاد بر سقف پیش بینی شده تبدیل وضعیت نیستند.

دیدگاه کاربران