عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس هیئت مدیره کانون سراسری کارفرمایی شرکت‌های حمل و نقل مسافری :

شرایط نوسازی ناوگان اتوبوس بین شهری مناسب نیست

کد خبر: 84365
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹ ق.ظ

رئیس هیئت مدیره کانون سراسری کارفرمایی شرکت‌های حمل و نقل مسافری گفت: شرایط نوسازی ناوگان اتوبوسرانی بین شهری چندان مناسب نیست چرا که چند کارخانه سازنده اتوبوس فعال نیستند.

به گزارش نداي مردم ،حسن مومنی  درباره وضعیت اتوبوس‌های مسافری بین شهری اظهار کرد: شرایط نوسازی ناوگان اتوبوسرانی بین شهری چندان مناسب نیست. با این حال یکی دو شرکت تولیدکننده اتوبوس که بین کل شرکت‌های تولیدکننده فعال هستند، هرچه تولید کرده‌اند را ما خریداری کرده‌ایم و بقیه کارخانه‌های سازنده هم فعال نیستند.

وی درباره سفرهای نوروزی با حمل و نقل جاده‌ای گفت: برای ایام نوروز سال ۹۶، تعداد یک میلیون و ۷۵۰ هزار صندلی ناوگان عمومی جاده‌ای مسافری در نظر گرفته‌ایم که امکان افزایش آن هم وجود دارد. در نوروز امسال بیش از ۵۰ میلیون مسافر از طریق حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای امکان سفر دارند.

این مسئول حمل و نقل مسافری بیان کرد: تلاش کرده‌ایم در ایام نوروز خدمات مناسبی به مسافران ارائه شود ضمن آنکه از مسافران می‌خواهیم در صورت بروز هرگونه مشکل و یا برای ارائه انتقادات و پیشنهادات خود، با شماره تلفن ۰۲۱-۶۶۷۰۹۰۳۲ تماس بگیرند.

مومنی با تاکید بر اینکه لازم است حمل و نقل به‌روز شود، اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی مسافری داریم، حمل و نقل عمومی جاده‌ای مسافری شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه، فعلا برای متولیان، توجیه اقتصادی ندارد و لزوم واقعی‌تر شدن درآمد- هزینه‌ها در این بخش، به‌روز شدن سیستم است.

بنابراین گزارش، طرح نوروزی سفرهای جاده‌ای از ۲۵ اسفند ماه ۹۵ آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۶ ادامه دارد؛ هر سال به دلیل انجام ترددهای یک سر خالی، نرخ بلیت‌های اتوبوس برای ایام نوروز حدود ۲۰ درصد افزایش می‌یافت، اما مقرر شده است در راستای افزایش استقبال از سیستم حمل و نقل عمومی جاده‌ای، نرخ بلیت‌های اتوبوس نوروز امسال افزایش نیابد.

در حال حاضر پیش‌فروش حضوری بلیت از طریق دفاتر سطح شهر و دفاتر مستقر در پایانه‌های مسافری انجام می‌شود ضمن آن‌که پیش‌فروش اینترنتی نیز از طریق سایت‌های شرکت‌های تعاونی مسافری در حال انجام است.

در همین حال مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی، درباره سفرهای هوایی نوروزی گفت: هماهنگی‌های لازم برای برخورد جدی با هرگونه تخلف در ارائه بلیت توسط دفاتر یا گرانفروشی بیرون از چارچوب و کلاس نرخی که شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای ایام نوروز اعلام کرده‌اند با سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت و پلیس فتا صورت گرفته است و بدون اغماض با هرگونه تخلفی که موجب نارضایتی مردم در این ایام شود برخورد خواهد شد.رضا جعفرزاده افزود: دفاتر مجاز از نظر این سازمان برای فروش بلیت هواپیما دفاتری است که مجوز بند الف از سازمان دریافت کرده‌اند و دفاتری که این مجوز را ندارند و دارای بند (ب) هستند صرفا مجاز به ارائه تور خواهند بود.

وی با بیان اینکه متقاضیان بلیت هواپیما، از خرید از مراکز غیرمجاز خودداری کنند خاطرنشان کرد: نباید نرخ بلیت هواپیمای هر شرکت به بهانه واسطه از نرخ اعلامی روی سایت آن شرکت، بالاتر باشد، این افزایش قیمت، تخلف محسوب شده و با آن برخورد می‌شود.

دیدگاه کاربران