عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه ۷ :

ثبت پلاک ۱۶ درخت در منطقه ۷ به نام شهدای آتش نشان

کد خبر: 84381
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۵۹ ق.ظ

شهردار منطقه ۷ ازثبت پلاک ۱۶ درخت بوستان قصر در این منطقه به نام شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو در روز درختکاری خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: این مراسم با عنوان یادواره شهدای آتش نشان در روز درختکاری با نام شجره طیبه و ثبت درخت بنام ۱۶ شهید آتش نشان پلاسکو برگزار شد.

وی تصریح کرد: حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو موجب تاثر ملت ایران شد و کشور را به سوگ و عزاداری نشاند. اما بدون شک اقدام شهدای آتش نشان در پیشگاه حق تعالی ثبت و در حافظه ملت ایران اسلامی ماندگار خواهد ماند.

شهردار منطقه ۷ عنوان کرد: به راستی که نجات جان انسانها، ایثار و از خود گذشتگی عزیزان آتش نشان ستودنی، قابل تقدیر و تحسین است. آتش نشانانی که نشان دادند نجات جان انسان‌ها در هر پست و مقام و مرتبه ارزشمند است و هرجا که انسان درمانده‌ای نیاز به کمک دارد از جان و دل مایه گذاشته و به یاری همنوعان خود شتافتند و به تعبیری دیگر انسانیت و ایثار را با به خطر انداختن جان خود در مواجهه با حوادث معنی کردند.

وی در ادامه یادآور شد: همزمان با برگزاری این مراسم برنامه‌های جانبی از جمله گروه تئاتر با موضوع چهارشنبه آخر سال، نمایش نمادین آیین ملی چهارشنبه سوری، غرفه‌های نقاشی، مجسمه سازی و اجرای همزمان مانور اطفاء حریق اجرا شد.

دیدگاه کاربران