عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ :

احداث یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای تهران در باغ پرندگان

کد خبر: 84384
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۱۵ ق.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از احداث یکی از زیباترین و بزرگترین آبشارهای پایتخت در باغ پرندگان خبر داد و گفت: این آبشار با چشم اندازی بسیار زیبا در فاز ۲ باغ پرندگان آماده بهره برداری است.

به گزارش نداي مردم ، حسین سیگارودی با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز فعالیت فاز نهایی(فاز۲) باغ پرندگان تهران که از اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار قرار گرفت، عملیات احداث و توسعه فضای سبز و همچنین محوطه سازی این محدوده ۷ هکتاری اجرا و به پایان رسید.

وی افزود: در فاز ۲ باغ پرندگان تهران، ۶ آبشار به ارتفاع ۲۱۰ متر که می توان از آن به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های این مجموعه تفریحی و گردشگری نام برد احداث و آماده بهره برداری است.

سیگارودی احداث برکه های بسیار زیبا از ویژگی خاص فاز ۲ باغ پرندگان است افزود: در فاز ۲ باغ پرندگان ۹ برکه به همراه ۲ منظرگاه بسیار زیبا برای تماشای گردشگران احداث شده است که از جاذبه های تفریحی این پروژه تفریحی خواهد بود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ با اشاره به سایر ویژگی های فاز ۲ باغ پرندگان گفت: در محدوده آبچر باغ پرندگان تهران، ۱۴ آبریز با حجمی در حدود ۴۰۰ متر مکعب احداث شده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در فاز نهایی باغ پرندگان، آبشار شرقی با حجم ۲۳۵ متر مکعب و ارتفاع ۸ متر، آبشار غربی با ارتفاع ۱۹ متر و آبشار شمال غربی با ارتفاع ۲۱ متر از دیگر ویژگی‌های این مجموعه تفریحی است.

سیگارودی تصریح کرد: در حال حاضر فاز نهایی باغ پرندگان با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی قرار دارد و ان شاالله تا پایان سال جاری به بهره برداری عموم خواهد رسید.

دیدگاه کاربران